Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bezi

bezi

Dołączył 11 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1678
  • Znaleziska 328
  • Mikroblog 1350
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 36
turfa8
turfa8
15.09.2023, 11:01:10
  • 0
Witam! W sobotę mam okazję pojechać nad fajne jeziorko tylko że wyjazd jeszcze w porze nocnej bo jadę z karpiarzami a jako że sam nie posiadam sprzętu karpiowego to znalazłem sobie sposób na bombkę. I mam takie pytanko, czy muszę robić ten włos na przyponie czy mogę zwyczajnie nałożyć przynętę na haczyk? Chciałbym jakoś sensownie chociaż popróbować łowić przez noc bo rankiem to wiadomo że spinning wjedzie.
#wedkarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 15.09.2023, 12:14:32 via Wykop
  • 0
@turfa8: Czy poprzez bombkę masz na myśli feeder bomb / sinking bomb czy "bombke" jako sygnalizator bran ?
  • Odpowiedz
bezi
bezi 09.09.2023, 07:10:33
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bartkowniq
bartkowniq
05.09.2023, 15:22:20
  • 0
Cześć, zwracam sie z prośbą do specjalistów. Myślicie, że taka wędka będzie ok. na rozpoczęcie przygody z łowieniem dla osoby która nie ma o tym pojęcia? Jak dobrać kołowtorek czy sa jakies uniwersalne czy musi być z jednakowej firmy? Chodzi o łowienie spławikowe w jakichś okolicznych stawach.
#wedkarstwo #ryby #lowienieryb

https://www.sklep-mietus.pl/wedki-splawikowe-teleskopowe-i-bolonki/4949-wedka-konger-carbomaxx-tele-float-combo-travel-41025-5901393032348.html
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 05.09.2023, 18:53:00 via Wykop
  • 1
@bartkowniq: nie najgorsza, jednak 4,1m to troche długa dla osoby początkującej.

podaj budżet to coś wymyślimy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy chcesz też akcesoria (zyłka spławik, haczyki itd) ?
  • Odpowiedz
bezi
bezi 05.09.2023, 19:24:05 via Wykop
  • 0
@bartkowniq: 300 razem z akcesoriami czy kij + kołowrotek ?
  • Odpowiedz
bezi
bezi 05.09.2023, 20:44:08 via Wykop
  • 1
@bartkowniq: przekieruje Cie do mojego komentarza kilka postów niżej, bo była podobna dyskusja. Pewnie wersje teleskopowe będą praktyczniejsze dla Ciebie.

Chyba że transport to nie problem to wtedy 3 składowe oddadzą pracą przy rzutach czy holu ryb.

Generalnie szukasz czegoś najlepiej 3,6m - 3,9m - po to żeby rzucić na przyzwoitą odległość, jasne może być krótsza wędka ( będzie jeszcze łatwiejsza w transporcie )
lecz przyjmijmy że granicznym minimum
  • Odpowiedz
pan-bartolomeu-dias
pan-bartolomeu-dias
26.08.2023, 11:35:58
  • 1
jakie kulki proteinowe, dumbbelsy, waftersy itp. polecacie? Jestem w tym kompletnie zielony, zawsze łowiłem tylko na naturalne przynęty. Naszło mnie bo wczoraj gadałem na gliniance z kolesiem który mówił że na kulki+PVA łowi tutaj kilka-kilkanaście karpi dziennie, nam na kuku i robaki brały tylko płocie (i trafił się jesiotr 60 cm, ale to chyba kompletny przypadek)
Spojrzałem w internecie i rozstrzał jest ogromny, niektóre kosztują kilkanaście zł/500g a inne 30 zł za
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 26.08.2023, 12:38:06 via Wykop
  • 2
@pan-bartolomeu-dias: Generalnie większość tych firm które są na rynku od kilkunastu lat to zbliżony poziom, ciężko wymyślić koło od nowa na tyle sposobów.

Jednak są firmy które używają głównie wypełniaczy i ta kulka to w sumie to plastik/gips z mega mocnych aromatem chemicznym.

Z takich moim zdaniem sprawdzonych produktów, które najczęsciej dokupuje to:
bezi - @pan-bartolomeu-dias: Generalnie większość tych firm które są na rynku od kilk...

źródło: p13

Pobierz
  • Odpowiedz
bezi
bezi 28.08.2023, 10:21:23 via Wykop
  • 0
@marcon13: no najczęściej 6 i 6 udające 8 ( ͡° ͜ʖ ͡°) no przez to, że jest to Ronnie Rig i ma dużo dodatków w postaci krętlika to dodatkowo balansuje popka. Utrapienie jest tylko z pastą wolframową bo lubi się poluzować i jeździ po żyłce. Ale zarzucam w PVCe więć wiem że na dno dolatuje w stanie idealnej prezentacji.
  • Odpowiedz
donio721
donio721
25.08.2023, 20:09:54
  • 1
Polecicie jakiś zestaw startowy? Spławik+method feeder raczej. Stawy pocegielniane mała rzeczka.
#wedkarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 25.08.2023, 20:59:16 via Wykop
  • 0
@donio721: Kolega 2 wpisy ponizej pytal o splawik do 300 to przekleje, a co do feedera to tez gdzies glebiej na tagu byla dyskusja.
Jeżeli chcesz łatwy transport to wybierasz teleskopowe, jeśli chcesz lepsze czucie i precyzje to 3 składy.

Wędki:
Teleskopowa Jaxon Eclatis 5-25g 3,9m - 155 zł
Teleskopowa Jaxon Float Academy 5-25g 3,9m -
  • Odpowiedz
bezi
bezi 25.08.2023, 21:16:06 via Android
  • 1
@K00tek w budżecie 300zl -wędka+ kołowrotek + akcesoria rozumiem że dasz taki za 250 ? wiadomo tylko Stella albo Basia air .. iks de
  • Odpowiedz
pitrek0090
pitrek0090
pitrek0090
25.08.2023, 15:24:32
  • 0
#wedkarstwo
Cześć, chce zacząć swoją przygodę z wędkowaniem. Poleci ktoś jakiś zestaw do łowienia na spławik? Tak do 300zl
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 25.08.2023, 20:45:55 via Wykop
  • 2
@pitrek0090: To tak na szybko:
Jeżeli chcesz łatwy transport to wybierasz teleskopowe, jeśli chcesz lepsze czucie i precyzje to 3 składy.

Wędki:
Teleskopowa Jaxon Eclatis 5-25g 3,9m - 155 zł
Teleskopowa Jaxon Float Academy 5-25g 3,9m -
  • Odpowiedz
bezi
bezi 25.08.2023, 20:52:18 via Wykop
  • 0
@pitrek0090: jasne, żaden problem.

No na tą końcówkę roku teraz PZW to tak średnio się opłaca.
Możesz ewentualnie sobie pojechać kilka razy na stawy komercyjne
( łowiska prywatne
bezi - @pitrek0090: jasne, żaden problem.  

No na tą końcówkę roku teraz PZW to tak ...

źródło: comment_1659443411fd5NzwO9ICJcPvnnJcKlda

Pobierz
  • Odpowiedz
hasek34
hasek34
22.08.2023, 15:39:50
  • 2
Karas? #wedkarstwo
hasek34 - Karas? #wedkarstwo

źródło: temp_file6195460336225600997

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 22.08.2023, 17:42:43 via Wykop
  • 0
@hasek34: bhp karpia.. o kasku dla niego zapomniałeś
  • Odpowiedz
klefonafide
klefonafide
21.08.2023, 17:30:19
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 21.08.2023, 19:57:13 via Wykop
  • 1
@klefonafide: ladnie, masz swingery czy hangery ?
  • Odpowiedz
bezi
bezi 21.08.2023, 20:11:28 via Wykop
  • 2
@klefonafide: bran do brzegu nie wylapie
  • Odpowiedz
intruzzz
intruzzz
15.08.2023, 12:08:15
  • 0
Czy ktoś poleci jakieś komercyjne łowiska w okolicy Warszawy? Najlepiej południe, ale nie jest to mus. Chciałbym żeby było jak najbardziej przypominające naturalne łowiska, nie chcę siedzieć nad basenem, a najchętniej w okolicy jakiegoś lasu, drzew - ryby też nie muszą brać cały czas, mogą nawet nie brać :D. #wedkarstwo #warszawa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 15.08.2023, 12:58:24 via Wykop
  • 1
@intruzzz:

Łowisko Rusiec 3 stawy- 1+2 sporo małych i średnich sztuk, 3 staw typowo karpiowy 25+kg.

Oleśnikowa Dolina łowisko słynie z wielkich sumów, których jest tam bardzo
  • Odpowiedz
szalony_kefir
szalony_kefir
11.08.2023, 19:53:59
  • 0
Co ile przerzucacie zestaw, jak używacie woreczkow pva? 30min/1h? #wedkarstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 12.08.2023, 09:06:36 via Android
  • 2
@szalony_kefir 4-6h
  • Odpowiedz
pan-bartolomeu-dias
pan-bartolomeu-dias
11.08.2023, 11:03:42
  • 4
jakie są korzyści ze stosowania lekkich koszyczków do feedera na wodach stojących? widzę same zalety ciężkich koszyków: łatwiej napiąć żyłkę, lepsze rzuty, bardziej odporne na wiatr, falę, bujanie pomostu, szybciej dociera do dna. Jedyną zaletą lekkich koszyków może być to że nie zakopują się w mule, ale to dotyczy tylko niektórych łowisk.
Druga sprawa, jak to jest z tymi zanętami? Stosuje zanętę na lina i biorą płocie, zanętę na leszcza i biorą
pan-bartolomeu-dias - jakie są korzyści ze stosowania lekkich koszyczków do feedera n...

źródło: temp_file.png2667225141004668686

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 11.08.2023, 12:20:09 via Wykop
  • 1
@pan-bartolomeu-dias: Masz zanęty smużące, które będą odpowiednie na płocie, więc samo namoczenie zanęt będzie miało duże znaczenie, gdyż jej praca jest bezwzględnie zależna od jej namoczenia oraz ciężkości. ważne jest co dodajesz do zanęty - ile ziemi - ile gliny i jakiej wiążącej czy rozpraszającej. jakie mięcho czy to pinka, czy caster, a może pocięte czerwone, ziarna i frakcje.

Leszcze lubią słodko, tłusto i aby nie smużyło. Nie lubią kręcącej
  • Odpowiedz
Malarz88
Malarz88
08.08.2023, 18:12:36
  • 1
#wedkarstwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 08.08.2023, 18:35:15 via Wykop
  • 0
@Malarz88: O ja Cię, ale bestia ! Trolling ?
  • Odpowiedz
MateMizu
MateMizu
27.07.2023, 17:33:17
  • 4
#wedkarstwo

Ale wielki król wód mi przywalił, pod życiówkę, jak go zacinałem to nawet centymetra pletki nie mogłem zwinąć, a hamulec mam twardo ustawiony xD. Niestety kilka sekund się utrzymał i pozostawił po sobie tylko rozgiętą kotwice, kuźwa.
MateMizu - #wedkarstwo

Ale wielki król wód mi przywalił, pod życiówkę, jak go zacina...

źródło: IMG_20230727_192226

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 27.07.2023, 18:42:28 via Wykop
  • 2
@MateMizu: To wygląda jakbyś zamiast szczupłego to Pana Andrzeja Głowicę chciał upolować. a on tylko zrobił "chaps" i mirka nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
19.07.2023, 08:05:58
  • 0
#wedkarstwo #ryby jaka zanęta na leszcza będzie najlepsza? Wody stojące PZW.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 19.07.2023, 08:52:50 via Wykop
  • 0
@Polnischefuhrer:

ChampionFeed Wonder Big Bream

lub ChampionFeed Wonder
  • Odpowiedz
HalaMadrid777
HalaMadrid777
HalaMadrid777
02.07.2023, 20:37:12
  • 0
Witam Panowie może ktoś ma i powie mi którą kołyskę lepiej kupić? Delphin czy Jaxon ? Na zdjęciu Delphin a do Jaxona zostawiam linka
https://allegro.pl/oferta/mata-kolyska-karpiowa-z-oslona-jaxon-ak-kzh105x-10090716184
#wedkarstwo
HalaMadrid777 - Witam Panowie może ktoś ma i powie mi którą kołyskę lepiej kupić? Del...

źródło: IMG_9780

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 03.07.2023, 14:30:49 via Wykop
  • 0
@HalaMadrid777: Mam podobnej budowy co ten Jaxon. użytkuję już drugi rok i wszystko git. Nawet bez wsporników jest na tyle stabilna że ożywione 15kg nie robi na niej wrażenia. Z minusów to na pewno ciężar - jest to duży i ciężki klamot. ale cena wyrównała ten minus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
marcon13
marcon13
03.07.2023, 11:38:53
  • 1
mireczki po wielu latach wróciłem do zabawy z kijkiem i spławikiem

miejsca to dosyć płytkie stawy pożwirowe zarośnięte grążelami
bytuje płoć, leszcz, lin, karp, szczupak

ostatnio niestety jedynie co się udaje połowić to minimalne płoteczki, wzdręgi, choć wczoraj na 99% był lin cmokający przynętę na płyciźnie
marcon13 - mireczki po wielu latach wróciłem do zabawy z kijkiem i spławikiem

miejsc...

źródło: 652921__2561

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 03.07.2023, 13:51:04 via Wykop
  • 1
@marcon13: Ja stostuję przypony 35-40cm najczęściej - i daję śrucinę - spełnia ona dwa zadania - po pierwsze sygnalizuję podniesienie zestawu, po drugie znacznie zapobiega plątaniu się dłuższych przyponów - dla przyponu 40cm danie śruciny po środku daję Ci dwa odcinki po 20cm które są na tyle skrócone pomiędzy środkiem ciężkości, że trzeba się postarać aby sie poplątało.

Także jak najbardziej przy dłuższych przyponach dawaj malutkie śruciny. Dla leszcza te
  • Odpowiedz
Matijas94
Matijas94
03.07.2023, 09:33:45
  • 1
Hej Mirki mam znów kilka pytań. Dopiero zaczynam z wędkarstwem i nurtuje mnie kilka spraw, a mianowicie:

1. Jaki ciężar wyrzutu do metody feeder. Łowienie na jeziorach.
2. Czy jak kupię wędkę z ciężarem wyrzutu np. 50-120g to czy będę mógł założyć podajnik np 20g.
3. Wędki do feedera klasycznego powinny mieć większy ciężar wyrzutu niż na metoda? Dobrze kminie?
4. Jakie wędki do metody polecacie do 200zl?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 03.07.2023, 09:56:39 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
klefonafide
klefonafide
30.06.2023, 15:38:41
  • 6
Jak na razie nie biero

#wedkarstwo
klefonafide - Jak na razie nie biero

#wedkarstwo

źródło: 20230630_173135

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 30.06.2023, 17:26:07 via Wykop
  • 1
@klefonafide: jaki zapach w gniazdku ? co za trupek ?
  • Odpowiedz
DobryWladek
DobryWladek
25.06.2023, 19:54:23
  • 1
#wedkarstwo Witam mam pytanko, ile cm przyponu z haczykiem na spławik? Na jakieś płotki, leszcze, karasie.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 25.06.2023, 20:05:29 via Wykop
  • 2
@DobryWladek: zazwyczaj do sporego slidera daję 35-40cm.
przy krótszych częściej mi się plącze. Zestaw +/- jak z obrazka tylko przypon dłuższy o 10cm.
bezi - @DobryWladek: zazwyczaj do sporego slidera daję 35-40cm.
przy krótszych części...

źródło: comment_1659443411fd5NzwO9ICJcPvnnJcKlda

Pobierz
  • Odpowiedz
bezi
bezi 25.06.2023, 20:53:06 via Android
  • 0
@DobryWladek ja mam 4-6g
  • Odpowiedz
Matijas94
Matijas94
25.06.2023, 10:30:10
  • 3
Mirki chciałem zacząć z #wedkarstwo typowo amatorsko, zamówiłem sobie bata, i teraz dopiero zaczyna się kłopot. Bo jak czytam te wszystkie fora to się zgubiłem xD jak zamontować zestaw taki podstawowy by to działało. Na YT pełno filmików zestaw na leszcza, zestaw na płoć itd... a ja jak pojadę nad jeziorko to mi obojętne co będzie brało ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dajcie trochę porad bo się
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bezi
bezi 25.06.2023, 10:43:19 via Wykop
  • 1
@Matijas94: chcesz jak najłatwiej na gotowcach czy sam wiązać zestawy ?
  • Odpowiedz
bezi
bezi 25.06.2023, 10:51:31 via Wykop
  • 1
@Matijas94: Jak długi masz bat ? 7m ??

Również polecam Ci na samym początku poleciec na gotowcach, zobaczysz jak to wygląda z bliska, najwyzej jak przypony Ci się już poplączą/zerwą to się od wiązania haczyka na przypon nauczysz.
  • Odpowiedz
bezi
bezi 25.06.2023, 11:14:20 via Wykop
  • 1
@Matijas94: Tutaj masz fajny kanał Górka sekcja o Bacie. Sporo fajnej wiedzy. On generalnie łowi na tyczkę ale to bardzo podobne więc możesz cały kanał przeszperać.

Ma też swoje gotowe zestawy , musisz patrzeć aby pokrywało Ci się z długością bata żeby mieć pełny zestaw.

Tutaj kolejna stronka z gotowymi zestawami, ale większość jest pod 5 lub
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
  • Strona 5 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 21.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.04.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 24.05.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking