Wpis z mikrobloga

mireczki po wielu latach wróciłem do zabawy z kijkiem i spławikiem

miejsca to dosyć płytkie stawy pożwirowe zarośnięte grążelami
bytuje płoć, leszcz, lin, karp, szczupak

ostatnio niestety jedynie co się udaje połowić to minimalne płoteczki, wzdręgi, choć wczoraj na 99% był lin cmokający przynętę na płyciźnie

1. moje pytanie jest jak stosować przypon, czy dawać śrucinę na nim? niektórzy mówią że na leszcza musi być 70cm przyponu, inni że wystarczy 20cm. Czy dawać malutką śrucinę wtedy na przypon czy absolutnie nie?

2. próbowałem zmieniać przynętę i haczyki na większe -> z białek robaka na kukurydzę ale i tak jedynie maluchy biją. Czy za blisko brzegu szukam? powinienem znaleźć miejsce gdzieś dalej? nie wiem czy będzie głębiej jako że to dość płytkie i płaskie stawy

z góry dziękuję

#wedkarstwo
marcon13 - mireczki po wielu latach wróciłem do zabawy z kijkiem i spławikiem

miejsc...

źródło: 652921__2561

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@marcon13: srucina na przyponie to nie porozumienie, osłabia ci przypon który i tak jest cienszy niz zylka główna

mozesz pobawic sie z przynetą na włosie, kukurydza pelety i inne kuleczki proteinowe

druga sprawa ze drobnica bardzo czesto wieczorem nie zeruje i jedyna szansa polapaac wieksze sztuki to pozny wieczor/noc
  • Odpowiedz
  • 0
@hasek34 a w tego typu stawie szukać ryby daleko czy raczej te 5m-10m od brzegu jest ok? jak pisałem praktycznie płasko jest
polecisz jakieś ziarna? trzeba je parzyć?
  • Odpowiedz
@marcon13: Ja stostuję przypony 35-40cm najczęściej - i daję śrucinę - spełnia ona dwa zadania - po pierwsze sygnalizuję podniesienie zestawu, po drugie znacznie zapobiega plątaniu się dłuższych przyponów - dla przyponu 40cm danie śruciny po środku daję Ci dwa odcinki po 20cm które są na tyle skrócone pomiędzy środkiem ciężkości, że trzeba się postarać aby sie poplątało.

Także jak najbardziej przy dłuższych przyponach dawaj malutkie śruciny. Dla leszcza te 70cm
  • Odpowiedz
  • 0
ie polecam przerzucić z z spławik


@Polnischefuhrer: stary temat ale odpowiem
czemu polecasz? fakt faktem przerzuciłem się na grunt bo nie chciało mi się ciągle kombinować z zestawami, gruntowaniem itd.

chodzi Ci o wygodę czy o co? :)
  • Odpowiedz