Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko225
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

1025

Zmiana liczby urzędników na przestrzeni ostatnich 20 lat, z podziałem na rządy.

Pokaż treści 18+

Zmiana liczby urzędników na przestrzeni ostatnich 20 lat, z podziałem na rządy.

Jestem w trakcie pisania pracy o charakterze ekonomicznym, w związku z tym chciałbym się z wami podzielić wynikami research'u, który przeprowadziłem na przestrzeni ostatnich kilku dni. Informacje są nieoficjalne, tzn. w całości pochodzą z publikacji prasowych, książek oraz stron...

A.....m
A.....m
konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 08.04.2011, 18:53:19
  • #
    polska
  • #
    zmiana
  • #
    liczby
  • #
    urzednikow
  • #
    liczba
  • #
    biurokracja
  • #
    urzednicy
  • 149
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam,
Jestem w trakcie pisania pracy o charakterze ekonomicznym, w związku z tym chciałbym się z wami podzielić wynikami research'u, który przeprowadziłem na przestrzeni ostatnich kilku dni. Informacje są nieoficjalne, tzn. w całości pochodzą z publikacji prasowych, książek oraz stron internetowych. Przedstawiają zmianę zatrudnienia w sektorze publicznym na przestrzeni czasu, z podziałem na rządy, począwszy od 1989 roku. Niestety jeszcze, nie zleciłem obróbki graficznej więc musicie nacieszyć oczy moim wykresem utworzonym w paint.

Treści powiązane (5)

poprawione
konto usunięte
z img825.imageshack.us
  • 63
komentarz
mondry
z dsc.kprm.gov.pl
  • 7

Komentarze (149)

najlepsze

cameel
cameel
08.04.2011, 19:04:42
  • 296
Czemu Kaczyński jako jedyny jest z przezwiska?
  • 21
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

franekkk
franekkk
franekkk
08.04.2011, 19:08:02
  • 144
@cameel: może autor wykresu pochodzi z rodziny zatrudnionej w administracji
bzica
bzica
bzica
08.04.2011, 19:12:31
  • 124

Komentarz usunięty przez moderatora

K.....i
konto usunięte 08.04.2011, 18:57:39
  • 106
Najlepsi zatrudniacze to bezsprzecznie Tusk i Pawlak.
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

skeeball
skeeball
08.04.2011, 19:39:47
  • 74
@Ksebki: Oraz czerwona zaraza
DuPont
DuPont
08.04.2011, 20:08:03
  • 34
@skeeball: przyrost za Millera można usprawiedliwic wejsciem do UE, ktora wymagala rozrostu biurokracji.

@Avandrim: masz juz jakies interpretacje tego wykresu?
v.....i
v.....i
konto usunięte 08.04.2011, 19:06:38
  • 81
Podaj źródła danych w powiązanych, będzie to świadczyć o wiarygodności danych z wykresu.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

s.....s
s.....s
konto usunięte 08.04.2011, 19:55:06
  • 12
@viverti: łotóż to
m.....a
m.....a
konto usunięte 08.04.2011, 19:10:44
  • 43
Najbardziej redukowali etaty przeklinani Suchocka i Buzek..
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....j
N.....j
konto usunięte 08.04.2011, 19:59:36
  • 25
@macipowieka: Dlatego przeklinani.Armia urzędasów których dotknęła redukcja ciepłych państwowych posadek nie wybacza.
RubelTransferowy
RubelTransferowy
08.04.2011, 20:13:31
  • 14
@DuPont: I została za to nagrodzona - od 10 lat jest ambasadorem RP w Watykanie.
korba2500
korba2500
08.04.2011, 19:10:09
  • 37
ale jest to adm państwowa czy wszystkie np smaorządowa? bo nie sądzę aby po reformie administracyjnej Buzka zmalała ilość urzędników, może tylko inaczej zostali "zaksięgowani"
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

a.....o
a.....o
konto usunięte 08.04.2011, 22:16:54
  • 2
@korba2500: chyba razem z samorzadowa. Reformy Buzka zaowocowaly zwiekszonym zatrudnieniem po jego rzadach. Takie rzeczy zwykle owocuja z opoznieniem.
matess
matess
matess
08.04.2011, 19:56:09
  • 31
Wystarczyło zrobić to w excelu czy innym darmowym arkuszu i by był piękny wykres
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RubelTransferowy
RubelTransferowy
08.04.2011, 20:03:30
  • 20
@matess: Racja.

nie zleciłem obróbki graficznej - a co tu zlecać? 5 Minut roboty i na bank byłby dokładniejszy niż zaznaczanie " na oko" w paincie.
d.....f
d.....f
konto usunięte 09.04.2011, 07:00:12
  • 6
@matess: Excel jest darmowy?
learccc
learccc
learccc
08.04.2011, 20:07:23
  • 28
Nie wiem na jakiej podstawie podajesz, że za Kaczyńskiego nic nie wzrosło. Mam takie dane (z GUS):

IV kwartał 2005 - 557,2 tys.

IV kwartał 2006 - 566,1 tys.

IV
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

d.....1
d.....1
konto usunięte 09.04.2011, 12:54:44
  • 7
@learccc: http://i55.tinypic.com/wi2bfl.png

dane przedstawione na normalnym wykresie.
learccc
learccc
learccc
09.04.2011, 13:19:35
  • 0
@drax1: Przy czym dane z 2010 są niepełne, ale być może już za tydzień będą dostępne dane także za IV kwartał 2010.
pawpawe
pawpawe
08.04.2011, 19:55:59
  • 24
Nie przypominam sobie żadnego premiera o nazwisku Kaczor ;>
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yelonek
Yelonek
08.04.2011, 22:03:50
  • 14
@pawpawe: Kazimierz Kaczor, wymiata w Settlersach to go wzięli na próbę. Taki eksperyment, nie mówili o tym w tv.
MrGrandma
MrGrandma
09.04.2011, 11:07:50
  • 2
@Yelonek: ja słyszałem o jednym, który wymiatał w Sim City 3000... ale jego to już na Prezydenta wzięli :)
przemelek
przemelek
przemelek
08.04.2011, 21:44:45
  • 18
Do bani ten wykop. Po pierwsze to jest wykres zatrudnienia w sektorze publicznym, a nie urzędników. Czyli liczą się tam nie tylko urzędnicy, ale i wojsko i policja, lekarze szpitali państwowych i pracownicy firm w których państwo lub samorządy mają duży udział. (stąd np. może być spadek za Buzka, bo wtedy nagle wielu lekarzy przestało pracować w ZOZach czyli sektorze publicznym i zaczęli pracować w NZOZach, czyli oficjalnie w sektorze prywatnym, choć
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuPont
DuPont
08.04.2011, 21:48:10
  • 9
@przemelek: bo to chyba praca na WOS bardziej niż do pracy licencjackiej ;D
Seth
Seth
08.04.2011, 20:13:13
  • 14
A źródła gdzie?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
3060
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2627
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2676
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2376
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
2274
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking