Paryż chce prowadzić zakaz wypożyczania elektrycznych hulajnóg

Do kolejnego śmiertelnego wypadku, w którym zginął użytkownik elektrycznej hulajnogi, doszło w Paryżu. Stało się to na kilka dni przed tym, jak burmistrz stolicy Francji Anne Hidalgo ma zdecydować, czy wprowadzić zakaz wypożyczania e-hulajnóg stojących na ulicach.

- #
- #
- #
- #
- 237
Komentarze (237)
najlepsze
1. Z roweru i małych pojazdów elektrycznych mogą korzystać tylko osoby z prawem jazdy lub kartą rowerową
2. Mozna sie nimi poruszać tylko na ścieżkach rowerowych i po ulicy. Elektrykami na ścieżce do 30km/h, na drodze wg znaków
3. Obowiązkowa jazda w kasku
4. Ograniczenia wiekowe. Rower - karta do wyrobienia od 13 lat, elektryki 16 lat.
W ten
Widzę że niektórzy to sami sobie chętnie homonto zakładają.
Z drugiej strony przepisy dot. jazdy po chodniku są absolutnie idiotyczne. "Prędkość pieszego" to około 5-6 km/h. Przy takiej
Tu w grę wchodzi statystyka. Jeśli większość "rurkowców" to są tępe tłuki, to jednym z zadań "miasta" jest coś z tym zrobić, by nie pozabijali innych ludzi.
@R3velation: przieciez trzeba robic fotki jak sie zostawia hulajke, wiec jak zle stoi to zglaszac i tyle lub poprawic samemu :)
@hipokryzjawkutos: To "zabrońmy" to akurat #bekazprawakow bardziej. Prawiczki tylko chodzą i zabraniają wszystkiego na lewo i prawo. Głównie na prawo.
@parsiuk: podaj przyklad takiego prawaka, pewnie to lewak ktoremu sie myla pojecia. Bo prawica ma nieodłączny moduł wolnościowy. A i PIS to lewica tylko ze pobożna, zeby nie bylo nieporozumień.
@TrueShutDown: Hahahahaahahahhaa ( ͡º ͜ʖ͡º)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Odpowiedzialność zbiorowa. Masz dymać z buta bo odpowiadasz za to że jakiś wyborca lewicy przydzwonił pustym łbem o beton
@Miecz12: powinni*
Fajnie, fajnie, tylko debile tak siebie eliminują, że zabijają niewinne osoby. Ale to jest wykop, miło tak posłuchać wykopowych mądrości. Prawa jazdy też byś nie wymagał? Bo przecież debile wyeliminują się sami.
Ostatnio byłem w Warszawie i to nie te czasy, gdzie po pierwszej jeździe hulajnogą lądowałeś na OIOM-ie. Teraz sprzęt na wynajem jest znacznie bezpieczniejszy niż kilka lat temu, np. nowe hulajnogi Bolta (obecnie najlepsze), nowe Lime i
Co do wszystkich narzekających, to jak wszystko trzeba używać z głową. Osobiście się nigdy nie spotkałem z tymi dantejskimi scenami na hulajnogach. Fajny, alternatywny środek transportu, przynoszący mi dziecięca frajdę w szarym dorosłym życiu.
Ludzie co prowadzą krucjaty antyhulajnogowe najzwyczajniej chyba mają że wszystkim i wszystkimi problem i że sami nie używają/nie umieją