Polski Związek Firm Deweloperskich apeluje o interwencyjny skup obligacji
Inwestorzy nie są już tak skłonni obejmować nowe papiery, co ogranicza spółkom nie tylko pozyskiwanie świeżego kapitału, ale możliwość rolowania długu. Pandemia, lockdown i obawy przed skalą spowolnienia wyhamowały zakupy nowych mieszkań, wydłużyły się też procedury administracyjne.
SzitpostForReal z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 218
Komentarze (218)
najlepsze
#!$%@? same kredyty. Inwestycja na kredyt. Zakup na kredyt. Jak ma być normalnie w PL jak tu #!$%@? bez kredytu niedługo chleba się nie kupi.
@LysyCham: I zarabiasz na każdym napoju 30gr. W tym czasie ktoś podjął ryzyko, wziął linię na kredyt i spłacił ją powiedzmy w 3 lata zarabia już 60gr na napoju, a ty dalej tylko 30gr. Najważniejszą rzeczą w biznesie na dużą skalę jest szacowanie ryzyka i jego
jest to dobre zjawisko
Komentarz usunięty przez moderatora
@janusz0 Słowo klucz - kiedyś. Teraz przy tak gwałtownym tąpnięciu popyt dramatycznie spadł, a kredyty i obligacje z czegoś trzeba spłacać, gdy się buduje za nieswoje pieniądze, gdy na wielu równoległych inwestycjach część mieszkań już została sprzedana na etapie właśnie dziury w ziemi, a większość jeszcze nie - to czy się chce czy nie, nie można się już na tym etapie wycofać i zamknąć inwestycji.
@janusz0: tutaj chodzi o rolowanie obligacji, czyli "odnowienie" długu. Deweloperzy zamiast spłacania długu po sprzedaży mieszkań z inwestycji woleli inwestować kasę w nowe projekty licząc na refinansowanie długu (odnowienie) przez inwestorów.
Kiedy dramatycznie