Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2580

Wolontariuszka pułku Azow: Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi...

Pokaż treści 18+

Wolontariuszka pułku Azow: Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi...

Zoriana Konowalec, wolontariuszka ukraińskiego pułku Azow: "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi". Zorianę pierwszy raz zobaczyłem na kijowskim Majdanie w czasie walk z rządem Janukowycza. Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne...

t.....k
t.....k
konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 21.08.2015, 14:04:25
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ukraina
  • #
    donbaswar
  • #
    rosja
  • 550
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zoriana Konowalec, wolontariuszka ukraińskiego pułku Azow: "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi".

Zorianę pierwszy raz zobaczyłem na kijowskim Majdanie w czasie walk z rządem Janukowycza. Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej - została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow. Prawdopodobnie jest także członkinią nazistowskiej organizacji Misanthropic Division na co wskazują zdjęcia z jej profilu na VKontakte - https://vk.com/banderivkaua - (Banderówka - UA).

W jednej z piosenek Zoriana śpiewa o Ukrainie od Sanu do Kaukazu... https://www.youtube.com/watch?v=pyjqankd2SU - czy to oznacza, że ma pretensje terytorialne w stosunku do Polski?

Na jednym ze zdjęć widzimy Zorianę w koszulce Misanthropic Division, na kolejnym widzimy ją z jednym z liderów organizacji.

Skąd u tej młodej dziewczyny tyle nienawiści do Polski i Polaków? Najwidoczniej nauczyła się tego w organizacjach, w których działa. Jak długo polskie i ukraińskie władze będą przymykały oczy na nazistów z pułku Azow i Misanthropic Division? Dlaczego istnieje przyzwolenie na istnienie tych organizacji? Jako państwo sąsiadujące z Ukrainą i posiadające coraz większą mniejszość ukraińską, a także jako państwo wspierające Ukrainę, powinniśmy bacznie przyglądać się procesom zachodzącym w ukraińskim społeczeństwie. Niestety, póki co zarówno nasi politycy jak i dziennikarze zdają się nie zauważać problemu, a przecież pułk Azow liczy niemal tysiąc uzbrojonych i przeszkolonych ochotników, a także tysiące wolontariuszy i fanów z tak zwanego "cywilnego korpusu". Na Majdanie zaczynali od kilku osób, dziś są ich tysiące, ilu ich będzie za rok?

Wspierałem rewolucję na Majdanie, wspierałem Ukraińców na wojnie w Donbasie, ale coraz bardziej niepokoi mnie moda na radykalne ideologie wśród ukraińskiej młodzieży. W takich sprawach nie można milczeć. Musimy reagować.



Zoriana i jej patriotyczny ołtarzyk z portretem Stepana Bandery



Zoriana w koszulce nazistowskiej organizacji Misanthropic Division:



Zoriana z Andrijem Bileckim, liderem pułku Azow i deputowanym ukraińskiego parlamentu



Zoriana zbiera pomoc dla pułku Azow



Zoriana z jednym z liderów Misanthropic Division



Zoriana w kurtce z naszywką SS Galizien

Treści powiązane (7)

Pokaż 18+

Polska odpowiedź :)
konto usunięte
z youtube.com
  • 55
Profil VK
wrcodes
z vk.com
  • 18

Komentarze (550)

najlepsze

Borntobefit
Borntobefit
21.08.2015, 14:58:43 via iOS
  • 671
Z tego co do tej pory widziałem to Ukrainki czyszczą w Lublinie . Sa podobno bardzo szybkie i znają sie na robocie :)
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RzecznikWykopu
RzecznikWykopu
21.08.2015, 15:12:06
  • 187
@Borntobefit: mają to we krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Litu
Litu
21.08.2015, 15:22:58
  • 582
@Borntobefit: U mnie w mieście Ukrainki pucują co innego. Ale też całkiem zwinnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
RzecznikWykopu
RzecznikWykopu
21.08.2015, 14:26:30
  • 657
"Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi".


Nie martw się zoriana. Już Putin was ukrainców wyczyści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

daniel-iljicz-omelanczuk
daniel-iljicz-omelanczuk
21.08.2015, 15:25:17
  • 96
@Falcon: Nie wiem w jakim kontekście to było, ale takie bydło będzie w------e na Ukrainie xD
  • Odpowiedz
v.....k
v.....k
konto usunięte 21.08.2015, 15:32:57
  • 35
@RzecznikWykopu: zwykli pożyteczni/niepożyteczni idioci z wypranymi mózgami przez nacjonalistyczne ugrupowania.Takie same tępaki jak lewaki ;O
  • Odpowiedz
BreslauBeast
BreslauBeast
21.08.2015, 15:15:46
  • 634
Ten naród pragnie sukcesu, czegoś o czym by mogli powiedzieć, że to oni sami osiągnęli/zdobyli. Nie mają nic. Nie wygrali żadnej wojny, nie mają bohaterów, nie mają noblistów, prawie nie mają historii. Nie mogą powiedzieć jak wielu Polaków "mój pradziadek walczył z bolszewikami, dziadek walczył z Niemcami a ojciec z komuną i dziś mamy wolną Polskę." Co może powiedzieć Ukrainiec? Mój stary był czekistą u ruskich?
Nie podoba mi się to bo
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kalan
Kalan
21.08.2015, 15:33:39
  • 344
nie mają bohaterów


@BreslauBeast: muszą zbrodniarzy mianować bohaterami. Beka z ukraińców.
  • Odpowiedz
O.....r
O.....r
konto usunięte 21.08.2015, 15:54:43
  • 216
@BreslauBeast:
Najzabawniejsze jest to że ten kraj miał wszystko. Po rozpadzie ZSRR zostawiali im elektrownie atomowe , nowoczesny przemysł robiący samoloty , rakiety , czołgi. Kraj ma dużo rzadkich surowców jak tytan czy uran. Mnóstwo bardzo żyznej ziemi. A pomimo tego wszyscy śmieją się z Ukrainy....
  • Odpowiedz
Tasde
Tasde
21.08.2015, 14:51:14
  • 340
"Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi" - podśpiewuje sobie mała Zoriana opróżniając kaczkę pana Tadeusza, lat 78, od 62 lat zamieszkującego lokal na warszawskiej Pradze Północ.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bocian82
bocian82
21.08.2015, 15:28:51
  • 244
"Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi".
bocian82 - "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi but...

źródło: comment_Uv5tPcJTrmi2JvmlbuJS47OLfF4rGoy1.gif

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

EliotImperio
EliotImperio
21.08.2015, 16:20:58
  • 65
@bocian82: Przyjdzie do niej ruska swołocz, zerżną ją w pięciu to jej się odwidzi rosja i reszta cudotwórców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
AndrzejMarowok22
AndrzejMarowok22
AndrzejMarowok22
21.08.2015, 19:24:19
  • 18
AndrzejMarowok22

źródło: comment_ahT7EaXZfISMdUNv9i9vC7SlxkjJojUB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
puolalainen
puolalainen
21.08.2015, 17:26:45
  • 229
na szybko
puolalainen - na szybko

źródło: comment_k9UpRZOUyfYpc9hVbgdaigqK9UiCrnlm.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rancor
Rancor
21.08.2015, 17:37:25
  • 90
@tomasz-maciejczuk: Daj w wersji ukraińskiej dla tych co jeszcze się nie nauczyli języka swojego przyszłego pracodawcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
muslimhater
muslimhater
21.08.2015, 17:47:25
  • 93
@puolalainen: Tak bardzo prawdziwe, że dzisiaj chyba nie zgwałcę mojej ukraińskiej sprzątaczki.
  • Odpowiedz
j.....6
j.....6
konto usunięte 21.08.2015, 14:33:55
  • 229
nie wiem, skąd to poruszenie - to tylko jakaś karyna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

goodghost
goodghost
goodghost
21.08.2015, 15:31:44
  • 18
@jasiek196: pewnie wlasnie dlatego, ze taka siksa
  • Odpowiedz
advert
advert
21.08.2015, 18:21:49
  • 24
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
hermetyk
hermetyk
hermetyk
21.08.2015, 15:24:12
  • 178
Męska Polska, Polska cała, da Ci possać kindybała. Ukraińska ruro.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BlackError
BlackError
21.08.2015, 16:07:49
  • 18
@hermetyk: Gdyby miała konto na Fb to bym to jej tam napisał... a tak no cóż
  • Odpowiedz
Ilythiiri
Ilythiiri
21.08.2015, 19:51:15
  • 2
@hermetyk: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ecartman
ecartman
ecartman
21.08.2015, 15:27:12
  • 177
Ee, tam, podniecacie się jakąś karyną. Lepiej weźcie ukraiński szkolny podręcznik od historii i przeczytajcie w nim, że Ukraińcy to najstarszy naród na świecie i że banderowcy nie tylko wcale nie cieciowali po obozach koncentracyjnych, ale nawet walczyli z Niemcami. A z literatury polecanej do niego (Mykoł Galicaniec, "Naród ukraiński"), możecie się dowiedzieć np że Morze Czarne zostało wykopane przez Starożytnych Ukrów, a wykotłowana z niego ziemia to właśnie góry Kaukaz, które
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thrawn41
thrawn41
22.08.2015, 08:20:46
  • 1
@ecartman: dałbym dwa plusy ale mogę tylko jeden :/
  • Odpowiedz
s.....j
s.....j
konto usunięte 25.08.2015, 13:20:12
  • 5
@thrawn41: To tak samo , jak ja.
  • Odpowiedz
TeoriaKwantowa
TeoriaKwantowa
TeoriaKwantowa
21.08.2015, 14:36:51
  • 132
@donmuchito1992:Juz ten upainiec-muczito morde otwiera...czy sie zna czy nie zna to swoje 5 hrywien zawsze musi dodać
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KonfederatZBaru
KonfederatZBaru
21.08.2015, 17:24:30
  • 36
@TeoriaKwantowa: Teraz musi dokładać 10, bo tam inflacja straszna.
  • Odpowiedz
c.....k
c.....k
konto usunięte 21.08.2015, 19:37:58
  • 4
@KonfederatZBaru: 30 hrywien?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Hity

tygodnia

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
4051
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
3771
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
2550
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
2501
Skandal w Słupcy: Wyrysowali działkę pod hotelarza, by ominąć przetarg?
Skandal w Słupcy: Wyrysowali działkę pod hotelarza, by ominąć przetarg?
2377
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking