Wpis z mikrobloga

Witam Miraski

Jestem posiadaczem laptopa Asus K53SV , niestety od jakiegoś czasu laptop zaczął mi się przegrzewać(tylko w stresie, w idle jest ok). Z moich obserwacji wynika, że wiatrak nie przyspiesza nigdy, i zawsze pracuje w tym samym tempie. Dodam, że radiator jest czysty, pasta termo przewodząca wymieniona na nową, system przeinstalowany a dodatkowo zaktualizowałem BIOS, no i wymieniłem wiatrak. Jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak?

#pytanie #pytaniedoeksperta #naprawalaptopow #komputery #laptop #informatyka #asus
  • 18
@ttinyowski: W biosie nie mam takich opcji

@Yachu Nie przypominam sobie, żeby kiedyś tak gorące powietrze wychodziło z wylotu. Speedfan pokazuje tempereturę cpu ponad 90 stopni przy obciążeniu.
@Talar: mam taki przypadek ze temperatura przy dużym obciążeniu pokazuje mi nawet 115 stopni... to powinno się wręcz gotować wszystko a ja że spokojem mogłem dotykać radiatora a po jego zdjęciu i procka... w ciągu Minuty to niemożliwe żeby się tak bardzo ochłodzilo... mogą być po prostu uszkodzone termometry.. ;)
@ttinyowski Teraz nie jestem w stanie na 100% stwierdzić, ale wydaje mi się, że zamontowałem go dobrze. Nawet śrubki pasowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydaje mi się że mógł paść port do zasilania wiatraczkiem. Jakieś pomysły jak mógłbym to sprawdzić?

@Yachu OK, ale przy obciążeniu wiatrak zaczyna kręcić sie szybciej u Ciebie? Bo pamiętam, że kiedyś u mnie tak było.
@Talar: no właśnie u mnie jest taki problem ze wiatrak chodzi cały czas na full... chyba że ręcznie zmniejsze to co innego.. Ale na auto no stop max :)
@Talar: speed fanem jak dobrze pamiętam :-) polecam pobrać program occt i odpalić... on maksymalnie obciąży Twoj komp i będzie zapisywal na wykresie temperatury poszczególnych rdzeni..
@Talar: hmm..mi tak po minucie przerwalo...a zauważyłeś żeby faktycznie bardzo gorące powietrze leciało? możesz jeszcze wyłączyć automatyczne przerwanie pracy gdy jest za wysoką temp i testowac troszkę dłużej

.
@Yachu: Zmieniłem te temperatury graniczne, po okołu 7 min. temperatura wynosiła 90, po czym wyłączyłem bo nie chce #!$%@?ć sobie go do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Radiator jest bardzo nagrzany, ciężko utrzymać rękę przez 20 sekund.