Wpis z mikrobloga

Bloger od geolokacji wydarzeń na Ukrainie dowodzi, ze inaczej niż Twierdzą media Ukraińskie ostrzału obozu ATO znajdującego się 45km od granicy z Rosją i mniej-więcej tyle samo od Ługańska dokonali nie terroryści z kontrolowanych przez siebie terenów, ale sami Rosjanie ze swojego terytorium.

Ostrzału dokonano przy użyciu rakiety Smiercz o zasięgu 70km, a dowód ma stanowić relacja naocznego świadka który mówi, że rakieta przyleciała z Ługańska, wskazując jednocześnie granicę Rosyjską, oraz prawdopodobna trajektoria lotu rakiety która wbiła się w ziemię nie eksplodując.

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/10/russia-shelled-ukraine-with-smerch.html

Poniżej fotka z tego wydarzenia.

#ukraina #rosja
maniac777 - Bloger od geolokacji wydarzeń na Ukrainie dowodzi, ze inaczej niż Twierdz...

źródło: comment_4iNQVwfHylrFN4YcKcuVu2GZrYLuSOrF.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniac777: Zgadzam się, tylko trzeba dobrać dobrze punkty orientacyjne a nie tak, żeby pasowało do propagandy.

PS. Triangulacja – metoda pomiaru osnów geodezyjnych, polegająca na precyzyjnym pomiarze kątów między wszystkimi sąsiednimi punktami oraz długości co najmniej jednego boku w sieci składającej się z trójkątów. Pomiar służy, po obliczeniu i wyrównaniu wyników pomiarów do określeniu współrzędnych geodezyjnych.

Przyznajesz się że nie liczyłeś? Albo nie wiesz co ta triangulacja?( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Benti: Punkty orientacyjne są na mapach i są na nagraniach. Zaufaj mi że ruchy tektoniczne nie miały szans na dokonanie znaczących zmian w ich położeniu w tym czasie.

Możemy zrobić mały eksperyment jeżeli chcesz (tylko nie wykręcaj się brakiem czasu). Proponuję byś krok po kroku powtórzył moją analizę.

Krok
  • Odpowiedz
@Benti: Do tego gdzie jest artyleria dojdziemy krok po kroku. Jak wykonasz krok 1 podziel się szkicem byśmy obaj widzieli postęp prac i by była pewność że żaden z nas niczego nie nagina.
  • Odpowiedz
@Benti: Cieszę się, że cie zaciekawiłem. Słup na trzech nogach we wskazanej przez Ciebie pozycji faktycznie wygląda bardzo podobnie do tego co zostało nagrane w 0:17. I to jak najbardziej plus (bez cienia ironii z mojej strony).

Ale prosiłem Cię o to byś prostą połączył na mapie (rzut z góry) pozycję samochodu googla w której ten słup tak widać z lokalizacją samego słupa. A następnie na tej prostej zaznaczył pozycję
maniac777 - @Benti: Cieszę się, że cie zaciekawiłem. Słup na trzech nogach we wskazan...

źródło: comment_T3ThI9yvOVWgwSyA7ro38tswF8mqOwpl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Benti: Wiesz co dziwne, bo tamta pozycja samochodu googla którą wskazałeś na początku była bardzo dobra. Na poparcie swoich słów proszę nałożone dwa obrazy na siebie. Tyle tylko że teraz postawiłeś samochód googla bardziej na północ względem wcześniejszej pozycji. Nie jest to duży problem, bo przy tej konfiguracji ostatecznie wyjdzie jeszcze bardziej w Rosji niż wcześniej, ale wyniki będą przekłamane. (zaraz podeślę drugi obrazek).
maniac777 - @Benti: Wiesz co dziwne, bo tamta pozycja samochodu googla którą wskazałe...

źródło: comment_5pymSoV1ouVAqCZW9kBxJ8XX5M2IFZmj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Benti: Przepraszam, że tyle trwało ale musiałem sam trochę poklikać by ustalić miejsce gdzie był samochód google na pierwszym obrazku który zaprezentowałeś, bo był bardzo trafny. Z tego co udało mi się ustalić, to jest to punkt pokazany strzałką na poniższym zdjęciu. W tym układzie prosta łącząca kamerzystę, słup i googlowóz będzie się przedstawiała jak poniżej (na zielono zaznaczony kamerzysta). Oznaczałoby to też że ten jar o którym mówisz będzie
maniac777 - @Benti: Przepraszam, że tyle trwało ale musiałem sam trochę poklikać by u...

źródło: comment_cE8rH3trZGL6kodCePoKeLhMqVxmRiO8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Benti: Ja idę spać, więc kontynuować będziemy jutro. Jak spłodzisz drugi rysunek to wklej, wtedy przedstawię krok 3 (potem będzie już tylko krok 4 i sam wyznaczysz lokalizację baterii)
  • Odpowiedz
@Benti: Okej, nie skupiaj się jeszcze na otoczeniu, ponieważ może ono być mylące. Krzaki, drzewa mogły się zmienić pomiędzy momentem publikacji map, a momentem nagrania. Ogniskowa obiektywów operatora i googlowozu też jest pewnie inna. Dlatego lepiej polegać na zwykłej geometrii, a szczegóły topograficzne używać w celu kontroli poprawności. Tutaj odniosę się jeszcze do kroku pierwszego w którym na podstawie otoczenia wskazałeś miejsce przesunięte nieco na północ właśnie na podstawie topografii
maniac777 - @Benti: Okej, nie skupiaj się jeszcze na otoczeniu, ponieważ może ono być...

źródło: comment_OXvIS5Hd5ZlnKVggEesAVkqPK70MC4eT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Benti: Krok trzeci:

Na drugim nagraniu widać strzelające grady. Widać też słupy. Policz ile jest słupów od tego charakterystycznego na trzech nogach, do tego na tle którego widać startujące baterie. Na mapach również widać słupy. Więc zaznacz ten sam słup na mapie. Następnie poprowadź prostą linię od zaznaczonego na mapie kamerzysty, poprzez ten słup, dalej, możesz pociągnąć nawet na teren Ukrainy jeżeli uznajesz że ta bateria się tam może znajdować.
  • Odpowiedz
@maniac777: Naliczyłem 5 słupów, czy tam jest jeszcze 6? Nie wiem, jakość nagrania pozostawia sporo do życzenia.

Zresztą nie podoba mi się metoda która stosujesz "na oko" Żeby nogi słupa wyglądały podobnie...

Nie chcę mi się zaznaczać słupy jeśli wyraźnie widać, że ogień idzie z końca linii drzew.
  • Odpowiedz