Wpis z mikrobloga

Bloger od geolokacji wydarzeń na Ukrainie dowodzi, ze inaczej niż Twierdzą media Ukraińskie ostrzału obozu ATO znajdującego się 45km od granicy z Rosją i mniej-więcej tyle samo od Ługańska dokonali nie terroryści z kontrolowanych przez siebie terenów, ale sami Rosjanie ze swojego terytorium.

Ostrzału dokonano przy użyciu rakiety Smiercz o zasięgu 70km, a dowód ma stanowić relacja naocznego świadka który mówi, że rakieta przyleciała z Ługańska, wskazując jednocześnie granicę Rosyjską, oraz prawdopodobna trajektoria lotu rakiety która wbiła się w ziemię nie eksplodując.

http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/10/russia-shelled-ukraine-with-smerch.html

Poniżej fotka z tego wydarzenia.

#ukraina #rosja
Pobierz
źródło: comment_4iNQVwfHylrFN4YcKcuVu2GZrYLuSOrF.jpg
  • 38
@maniac777: cała ta wypowiedz opiera się na "prawdopodobnie". Jak zamienisz w swojej wypowiedzi ukrainskie na rosyjskie i vice versa to nie zmieni się sens i też to będzie taka sama prawda.

ps. nie twierdzę jednak że to nie jest prawda ale pokazuje Ci ile w takich informacjach jej jest
@maniac777: zabawne, kilkanaście tygodni temu (sierpień lub trochę wcześniej) wrzucałem zdjęcie ciężarówki identycznie rozprutej rakietą, tyle, że widok był od czoła ciężarówki. Dałeś się zrobić w bambuko ukraińskiej propagandzie :D
@chemmobile: Ale ja nie twierdzę że to nowe wydarzenie. To ta sama, ukraińska ciężarówka. Tylko analiza jest świeża. Zresztą, gdybyś otworzył wskazanego linka i zaczął czytać, to byś trafił na to zdanie:

This had happened on the evening/night from 3rd to 4th September,
@maniac777: po takim czasie? Był na miejscu i zbierał dowody? W lecie wrzucaliście na wykop filmik kręcony z autobusu komunikacji publicznej gdzieś w Donbasie. Na filmie było widać kolumnę rosyjskich wojsk. Dobę później okazało się, że film nie mógł pochodzić z okresu walk, gdyż wówczas linia po której kursował ów autobus była zawieszona, a sam film miał co najmniej rok, jak nie więcej. To jest tego samego typu manipulacja - obie
po takim czasie? Był na miejscu i zbierał dowody?


@chemmobile: Dowodem są nagrania. Jeżeli masz zastrzeżenia co do toku rozumowania/analizy jaką przeprowadził śmiało, wskaż błąd.

W lecie wrzucaliście


@chemmobile: Nie przypominam sobie bym miał rozdwojenie jaźni. Nie przypominam sobie też sytuacji o której piszesz.
@maniac777: dowodem są nagrania, hahaha. No, super fachowa analiza. Nie ma tam nic poza tym, co autorom i świadkom się wydaje. A to co im się wydaje nie jest tożsame z tym, co stało w rzeczywistości. Najbardziej rozśmieszyło mnie zdjęcie z czerwoną i pomarańczową linią, mające pokazać skąd nadleciał pocisk. Kuźwa, nie ma jak fachowa analiza za pomocą Painta.

A ten filmik nagrywany z autobusu to nawet został wykopany, ale nie
dowodem są nagrania, hahaha.


@chemmobile: Czy to nie Ty przypadkiem pytasz o zdjęcia i nagrania za każdym razem gdy pojawia się kwestia ataku Rosji na terytorium Ukrainy?

Najbardziej rozśmieszyło mnie zdjęcie z czerwoną i pomarańczową linią


@chemmobile: Nom, to jak zrozumiałeś co autor pokazał to przedstaw inne logiczne wyjaśnienie takiego, a nie innego rozdarcia poszycia wskazującego na ten, a nie inny kierunek z jednoczesnym kolizyjnym względem tego rozdarcia ułożeniem pocisku
Czy to nie Ty przypadkiem pytasz o zdjęcia i nagrania


@maniac777: tak pytam o nagrania pokazujące wojska rosyjskie, a nie o nagrania, na których ktoś mówi, że widział. To spora różnica, taka jak pomiędzy "wiem" a "wierzę".