Wpis z mikrobloga

Wiecie, że to co zwykle kupujecie w sklepie, to nie jest cukier waniliowy tylko cukier

w a n i L i n o w y


?

Mało tego, per wikipedia. Wanilina:

Wanilina otrzymywana jest syntetycznie na dużą skalę i stosowana w przemyśle spożywczym i kosmetycznym jako związek zapachowy. U osób wrażliwych może wywołać podrażnienia skóry, egzemę, zmiany pigmentacji i kontaktowe zapalenie skóry. Znajduje się w rejestrze NIH niebezpiecznych związków chemicznych.


#pytanie
F.....Q - Wiecie, że to co zwykle kupujecie w sklepie, to nie jest cukier waniliowy t...

źródło: comment_FAjgSgwINTr2uJ0HaEj9cNN6w4UckiZy.jpg

Pobierz
  • 18
@trollik: @FriQ: @Zkropkao_Na: @Kir91:

W 2006 roku grupa japońskich badaczy kierowana przez Mayu Yamamoto opublikowała informacje o możliwości wyizolowania z kału bydła domowego waniliny. Wytwarzanie tego związku (używanego w przemyśle spożywczym i kosmetycznym) tą metodą jest tańsze, niż pozyskiwanie go z wanilii. Odkrycie to przyniosło Mayu Yamamoto nagrodę Ig Nobla (tzw. antynobel) w roku 2007.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ka%C5%82_krowi
@FriQ: raz jak byłem w sklepie- chyba miałem browara albo dwa strzelone i mi się socjalizacja włączyła- kupiłem właśnie cukier wanilinowy (bo był mi potrzebny, gwoli ścisłości) i postanowiłem, że podzielę się tak ni z dupy, ni z pietruchy ciekawostką z panią ekspedientką. Wyglądała na zaskoczoną, reakcja była mniej więcej w stylu: "ooo, rzeczywiście!", chociaż mogła udawać bo wyglądam dość autystycznie i może chciała mi sprawić frajdę. W każdym razie -