Wpis z mikrobloga

#opowiescizreichu #hamburg #strajk #lotnisko

Może słyszeliście o strajku w piątek na lotnisku w Hamburgu? Otwarte były tylko 3 punkty kontrolne, więc dużo pasażerów nie poleciało tego dnia. Problemem pracowników, przez który strajkowali są jak zwykle zarobki... Nie wiem niestety czy brutto czy netto, ale...


Może ktoś szuka dobrze płatnej pracy na lotnisku w Hamburgu? :3 Pewnie przyjmują chętnych z otwartymi ramionami :3
  • 8
  • Odpowiedz
@foksio: Ale nikt im tego nie da. A teraz to nie tylko u pracodawców mają przegrane, ale także wśród społeczeństwa. Ludzie w sumie jednogłośnie mówią, że ocipieli ze swoimi strajkami i żądaniami. Sympatyków to oni sobie nie narobili.

@Luxik: Pewnie nie tylko Ty. Pewnie niejeden Niemiec by chętnie za tyle popracował.
  • Odpowiedz
@Luxik: No problem widzą tylko ci co strajkują. Cała reszta - reszta Niemców nie widzi problemu tylko terroryzujących strajkowiczów. Bo jedyni, którzy zostali poszkodowani, to te chyba 20 000 pasażerów, które przez to nigdzie nie poleciało.
  • Odpowiedz
@tusiatko: #!$%@? są takie ingerencyjne strajki. Powinni pracownicy kary płacić za to, że przyszli do roboty, a nie pracowali.

Tak jakby moi rodzice i ich współpracownicy zrobili strajk, to w połowie Trójmiasta nie byłoby prądu i wody, good luck have fun, byłaby chryja na całą Polskę :D
  • Odpowiedz
@Luxik: Niestety niemiecki Trybunał Konstytucyjny uznał strajki za "siłę wyższą" :3 Ale to jest chamstwo najgorszej rangi, szczególnie strajk jak ten, który nie jest zapowiedziany. Taki zwykły pasażer nie ma szans się jakoś obronić przed tym. Ja bym chyba tych strajkujących na strzępy rozszarpała... Mój chłopak tego dnia akurat przylatywał na lotnisko, ale nie miał do czynienia z kontrolą bezpieczeństwa, więc na szczęście nie miał problemu.

Ja się tylko zastanawiam, ci
  • Odpowiedz
@tusiatko: Uroki wynalazku zwanego związkami zawodowymi... :) Najgorsze jest to, że już raczej nic się z tym nie zrobi, bo ciężko osłabić pozycję związków zawodowych, usunąć się ich nie da, a zasad zatrudnienia też nie bardzo, dość patowa sytuacja.
  • Odpowiedz