Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, potrzeba mi porady. Rodzicielka poprosiła mnie, żebym wybrał jej jakieś sensowne #noze do #kuchnia. Chodzi o jakiś zestaw, najlepiej gdzieś do 500 złotych. Chociaż może być zestaw, a może być kilka luzem, tak by się uzbierało i by były najbardziej potrzbne. Nie wiem, czy ceramiczne, czy stalowe, ale też nie chcę zamówić jakiegoś szajsu co to mi zardzewieje albo będzie radioaktywny ( ͡° ͜ʖ ͡°) I czy w ogóle w cenie do 500 złotych jest sens kupować jakiś konkretniejszy model, czy kupić byle co?

#kiciochpyta #nozekuchenne

  • 7
Do domowej kuchni zdecydowanie polecam Fiskarsy, łatwo dostępne popularne i o dobrym stosunku jakość/cena, Ja osobiście używam Fiskars Edge i jestem zadowolony, chociaż dla twojej Mamuśki polecałbym serie Functional Form, Solid albo Fusion ze względu na wygodniejsze rękojeści i nie tak agresywny wygląd.
@dodzik: unikaj zestawów. Tak na prawdę potrzebny Ci jest duży nóż kuchenny (szefa kuchni), mały obieraka i ząbkowany do chleba. Do tego koniecznie jakąś ostrzałkę.

Jeśli o marki chodzi to nieco droższy, ale dużo fajniejszy jest victorinox fibrox.