Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki, jestem po trzeciej wymiane digitizera w swojej #lumia a dokładnie to #lumia920 z #windowsphone

Ogólnie sprawa wygląda tak:

- wymiana 1: po kilku godzinach od wymiany okazało się że digitizer jest uszkodzony i sam odblokowywał telefon ogólnie efekt był taki jakby telefon był nawiedzony i sam sie dotykał po ekranie :E

- wymiana 2: po wymianie digitizera okazało się, że ten który panowi mi założyli posiada skazę (drobny punkcik gdzieś w środku digitizera pomiędzy warstwami szybki, coś jak kurz - ale nie to było najgorsze. W obu przypadkach digitizer po prostu się odklejał do telefonu, gdybym użył odrobinę siły to mógłbym spokojnie odkleić do całkiem od telefonu i to przy użyciu palca podważając go lekko paznokciem...

- wymiana 3: dzisiaj jestem po wymianie kolejny raz digitizera, ten już skaz żadnych nie ma, zobaczymy czy nie będzie problemów z dotykiem. Co do jakości klejenia - w prawym dolnym rogu pomiędzy digitizerem a obudową znów przebija światło co świadczy o źle sklejonym digitizerze... poczekam kilka dni i zobaczę czy znów się nie będzie odklejać....

wołam zainteresowanych:

@Dominique @Bobas
  • 13
@Dominique: póki co tak... chociaż dzisiaj już mi pan z serwisu powiedział że jeśli znów się będzie odklejał to będzie go musiał przykleić jakimś klejem (mówił mi nazwę ale zapomniałem) a nie na taśmie.

Klej coś pokroju poxipolu - dwuskładnikowy...
@Dominique: trzecia wymiana trwała dłużej bo zostawiłem im telefon na 24h

@tylkoniechori: nie, w autoryzowanym chcieli za taką przyjemność blisko 600 złota - za tą cenę kupisz używkę na allegro. Tyle że oni wtedy wymieniają ekran + digitizer a nie sam digitizer
@Bobas: całe szczęście że serwis mam po drodze z pracy wiec specjalnie drogi nie musiałem nadkładać, bardziej mnie frustruje cała sytuacja z odklejaniem się digitizera bo wadliwość sprzętu jeszcze jakoś jestem w stanie zrozumieć...

ale fakt, gdybym miał gdzieś dalej jeździć to by sie już tam #!$%@? i #!$%@? pewnie sypały ;)
@qwelukasz: Na taśmie robią? To będzie się odklejać zawsze. Jeśli dobrze pamiętam to w L920 powinien być użyty klej UV pomiędzy wyświetlaczem i szybką. Reszta na zatrzaskach. Jeśli kleją do obudowy to robią to źle.
@wajdzik: @Dominique:

mija kilka dni i teraz juz chyba nie ma problemow, ekran sie nie odkleja, nie ma problemow z dotykiem.

jedyny mankament to zle doklejny ekran w prawym dolnym rogu przez co delikatnie przebija taka biala poswiata, gdyby nei to to by bylo 10/10 a tak 8/10