Wpis z mikrobloga

Jeszcze muszę się z wami podzielić moim odkryciem. Dostałam grę Pamiętne Historie wydawnictwa G3. Jak to karcianki od G3 pudełko mikroskopijnych wymiarów, a w nim mnóstwo kart z obrazkami. Jako że proste zasady i krótka rozgrywka to dzisiaj zabrałam na wydział, żeby przetestować na mojej grupie. Pokrótce w grze chodzi o to, żeby opowiadać historie. Raz wszyscy opowiadają historię ze swoich 3 losowych kart (może być więcej) i wszyscy puchną ze śmiechu. Potem wszyscy opowiadają drugą historię z nowych kart i puchną jeszcze bardziej ze śmiechu. Na końcu po kolei zgadujemy po jednym słowie, które określało daną kartę z pierwszych historii graczy, a potem z drugich historii. Im więcej odgadniemy tym więcej punktów. Za nasze karty, których nikt nie odgadnie, dostajemy punkty ujemne.Świetna gra, do zabrania wszędzie i do tego tania. Polecam :D

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
Pobierz okraska - Jeszcze muszę się z wami podzielić moim odkryciem. Dostałam grę Pamiętne Hi...
źródło: comment_FT9VgTUUIQa0FFINsCuDlBawMVy1N7wD.jpg
  • 2
@okraska: Brzmi fajno, ale wiadomo, że takie rzeczy nie zawsze się sprawdzą w mniej kreatywnej grupie. Na to samo cierpi "Fiasco", które może okazać się kapitalnym erpegowym przeżyciem, ale równie dobrze może zamienić się w niezręczny koszmar :)
@Munchhausen: Dzisiaj miałam pierwszy raz z tą grą i póki co nawet ci mniej rozgarnięci i kreatywni się świetnie bawili i sami chcieli zagrać jeszcze raz. Na razie gra nie stworzyła żadnych barier, ale być może tak w końcu będzie, że ktoś się trafi bez wyobraźni. Chociaż podejrzewam, że to będzie osoba, która po prostu będzie do wszystkiego negatywnie nastawiona, bo w tej grze nie trzeba mieć bujnej wyobraźni, ona sama