Wpis z mikrobloga

Mireczki, miesiąc temu zrobił mi zdjęcie fotoradar, przedwczoraj przyszło zdjęcie. Przekroczenie o 25 km/h, a więc według taryfikatora:

od 21 - 30 km/h 100 - 200 zł


No i strażnicy zaproponowali z najwyższej półki. Co ciekawe ojciec kilka lat temu, miał identyczne przekroczenie i dostał 150 zł.

Moje pytanie jest takie, warto odpisać im jakąś prośbę o zmniejszenie kwoty? Próbował ktoś czegoś takiego?

Jak ktoś chce obejrzeć to mogę nawet wrzucić na yt, bo mam nagrane (tyle, że ciemno już było).

#motoryzacja #strazmiejska #fotoradary #obrazekdlazwiekszeniaatencji @emil-tv
przemek6085 - Mireczki, miesiąc temu zrobił mi zdjęcie fotoradar, przedwczoraj przysz...

źródło: comment_gxznJi84h493HGqmRqHV99zUEBGcfsIW.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Z tego co wiem jest jakiś czas na opłacenie mandatu. Zawsze możesz próbować, powołaj się na słaby stan majątkowy, słabą prace ( o ile pracujesz). Status studenta jest najlepszą opcją :) Pytanie też z jakiego foto dostałeś fotkę.

Wołam @GetiZ , wie coś w tym temacie
  • Odpowiedz
Mnie kiedyś złapali na suszare, 8pkt i 300-400zł , zapytał czy pracuję, powiedziałem że nie, biedny student, problemy.

- 300 i niżej nie zejde.

W sumie tak czy siak kupa , ale zawsze 100 została.

Raty też są spoko opcją o ile się nie bedą upominali :P
  • Odpowiedz
@przemek6085: Ja dostałem 200zł za 27km/h za dużo, napisałem, że proszę o zmianę na 100zł (według taryfikatora też może być) - no i zmienili:) A później czekałem na upomnienie bo już o tym zapomniałem i musiałem 11,60zł dopłacić więcej:P Ale myślę, że warto napisać - może jakiś człowiek tam akurat pracuje i zgodzi się na zmianę:P
  • Odpowiedz
@przemek6085: @SzewskaPasja: Uściślijmy, to co przyszło to nie mandat, tylko skamlenie o wskazanie sprawcy.

Do mandatu jeszcze daleka droga, a te terminy na piśmie (7 dni itp) - nie traktuj zbyt poważnie.

Traktują Cię jako kogo? Podejrzanego? Świadka? Od tego trzeba wyjść, korzystaj ze swoich praw
  • Odpowiedz
@mac_jg: a możesz powiedzieć jak to ogarnąłeś? bo ja mam taki gotowy druczek do wypełnienia i tam jest 200 zł to jak im się podpiszę pod tym to obawiam się, że będzie pozamiatane; wysłałeś najpierw samo pismo z prośbą o zmianę?
  • Odpowiedz
@Dolan: nie upomnieli się, bo czekają aż ładne odsetki narosną.. jak się odezwą za 10 lat, albo sprzedadzą twój dług to będziesz musiał chałupę zastawić ;)

Liczenie na to, że ktoś o swojej kasie zapomni jest trochę.. ten tego...

@przemek6085: ile zaproponowali za niewskazanie sprawcy?

Pisać o obniżenie zawsze możesz, napisz, że masz trudniejszą sytuację finansową, żałujesz bardzo, byłeś zdenerwowany itd i obiecujesz, że postarasz się jeździć zgodnie z przepisami...
  • Odpowiedz
@przemek6085: Najpierw przyszło aby wskazać kto przekroczył - no to wskazane na mnie, później do mnie przyszło - no to się przyznałem - czyli podpisałem że to ja i dopisałem gdzieś na kartce swoją prośbę - no bo co mi szkodzi;)
  • Odpowiedz