Wpis z mikrobloga

1121 - 1 = 1120

Wybór opowiadań

Sławomir Mrożek

opowiadania:)

#bookmeter #mrozek

Zapoznawania się z twórczością Pana Mrożka ciąg dalszy, tym razem opowiadania.

Zaśmiewałem się podczas czytania do rozpuku, opowiadania są okraszone subtelnym i absurdalnym humorem, a jednocześnie w każdym autor stara się przemycić jakąś refleksję, myśl, gdyż z tego naszego Mrożka był idealista - cytując Lema - "głęboki i (he, he) mistyczny".

Opowiadania ułożone są chronologicznie więc widać rozwój i faktycznie - im dalej w zbiorek tym bardziej mi się podobały. Pomysły ciekawe (np. w końcu odwiedzają naszą planetę kosmici i okazują się być...doskonałymi literatami), humor jak pisałem nietuzinkowy.

Polecam jako niezobowiązującą, a nieodmóżdżającą rozrywkę, uśredniając wszystkie opowiastki daje 7.5/10
Pobierz KBR_ - 1121 - 1 = 1120

Wybór opowiadań

Sławomir Mrożek

opowiadania:)

#bookmeter #...
źródło: comment_riOdx7w4xob8ClNC0GXmpMYcHocznYHw.jpg
  • 3
@KBR_: czy w tym zbiorze zawarte jest opowiadanie Wesele w Atomicach? Pamiętam, że czytałem je w podręczniku do języka polskiego do podstawówki razem z Jak ocalał świat Lema i strasznie mi się podobało.
@Vivec: tak, jest Wesele w Atomicach:) Właśnie od tego zbioru się Mrożek zaczął rozkręcać:) Są opowiadania z 5 zbiorów, nie jestem teraz w domu więc nie pamiętam dokładnie, jak wrócę mogę napisać z jakich