Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #anglia interesujacy sie #wedkarstwo. Chcialbym sie dzis wybrac nad morze (Southampton?) polowic troche w oceanie, ale ja sie srednio znam na morskim lowieniu - cale zycie tylko srodladowe. Poczytalem z grubsza na necie, co i jak. Moze ktos przypadkiem lub celowo jedzie dzis nad ocean polowic? Ktos bardziej ogarniety w temacie, niz ja? Wyjezdzam z Berkshire, jak cos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolam @valotr - cos ostatnio pisales, ze wyskakujesz na rybiacza nad ocean czasami

#naryby #emigracja #uk
  • 12
@niemenel: :D dzieki cumplu za zawolanie, ale zaszlo neiporozumienie xD jak jezdze "na rybke" tzn ze jade zjesc obiadek fisz'en'czips takie nad morzem, hehe :D za malego lowilem ryby z ojcem, ale to jezioro/rzeka. Na morskim wedkarstwie sie nie znam ani troche. Moze ktoregos dnia sie zgadamy chetnie bym poogladal :D Tu w UK bylem raz na takim prywatnym lowisku, wypozyczylem sprzet i rekreacyjnie lowilem plotki :D tez spoko zabawa
@niemenel: mieszkam w Southampton, tu bez lodki ciezko z polowami bo to miasto portowe. Pojedz sobie do bournemouth na boscombe beach jest molo z dekami dla wedkarzy. Bylem wczoraj pokazywalem okolice kuzynom to stalo paru i moczylo kije
@valotr: U gory kraby. Wiesz, ja mam dobrego cumpla Hiszpana - jezdzimy z zona do niego na wakacje - tam nauczylem sie jesc owoce morskie i polubilem wiele z nich - nijak nie moge znalezc odpowiednikow w UK. Nawet Octopus tutaj to jakis dziwny stwor - w Hiszpanii pulpo to niebo dla podniebienia, to kulinarna podroz po dnie blekitnego oceanu - a u nas? Osiem nog polanych octem ;/
@niemenel: dlatego tez chyba mi nie zasmakowalo.. czulem ocet i przeterminowana rybe w jednym :P UK to nie Hiszpania... kraby wygladaja bardziej zachecajaco :) swoja droga piekny opis xD
@valotr: Czasami kupuje octopusa w Morrison's i probuje robic na modle hiszpanska - tak, jak mnie uczyla mama Josego, cumpla z ES - troche wychodzi, ale to nie to samo. Dzis w koncu nie pojechalem nad ocean, braklo checi i kompanow, teraz bro time i kima zaraz, bo praca od jutra, 60h do piatku ;-/