Wpis z mikrobloga

Otworzyli alfę Heroes of the Storm, zagralem z ciekawości i naprawdę daje radę mimo, że nie jestem fanem MOBA. LoL odrzucił mnie szybciutko, upośledzone community miało spory udział. Dota była lepsza, ale też z wyzszym progiem wejścia, trzeba było nieco wpracy, żeby zacząć czerpać frajdę. tutaj pierwsza walka i od razu przyjemnie się gra, minimalistycznie, z sensem, nie trzeba automatycznie stukać komend na konkretny item (bo ich nie ma), walki krótsze i pełniejsze emocji, do tego eventy. Jak się doda potęgę Blizzarda to bardzo możliwie, że niebawem Dota i Lol będą walczyć o drugie miejsce wśród MOBA.

#dota2 #leagueoflegends #heroesofthestorm
  • 21
  • Odpowiedz
@FlameVinci: Przejrzałem maila i zadnego info odnośnie bety, może teraz po prostu przypalają frę do konta, nie wiem.

@ngdyngdyngdyngdyngdyngdyngdy: Nie byłbym taki pewien. Spójrz jak Hearthstone wyrósł błyskawicznie. Pro mogą przyjść z innych produkcji Blizza, zachęcić casuali, trochę promocji i pule nagród razem z prestiżem poszybują w górę
  • Odpowiedz
@Jednobrewy: Może faktycznie blizzard nie popełni swoich błędów ponownie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale sama rozgrywka z HotS (z tego co widziałem) nie daje dużych możliwości proscenie. Czas pokaże.
  • Odpowiedz
@Jednobrewy: na obecny moment nic nie wyprzedzi LoL'a, za bardzo zagnieżdżony w świadomości graczy, zbyt popularny (jeśli Riot nie podkręca liczb)

ze swoją polityką Blizz i tak zrobi z tego grę pay2win pewnie

Spójrz jak Hearthstone wyrósł błyskawicznie.


nisza, mało takich karcianek na rynku było w tamtym czasie, a reklama i prostota zrobiły swoje - w identyczny sposób rozwinął się LoL
  • Odpowiedz
@tajek: Wszystko da się zdetronizować, szczególnie jak Blizzard wyciąga po to ręce. Do tej pory to oni wyprowadzali tytuł na tron bez konkurencji, teraz pierwszy raz będzie z kim walczyć. I nie ma co być pewnym wyniku. Poza tym Blizz nie ma żadnej gry P2W a i z tego co widzę HotS nim nie będzie.
  • Odpowiedz
@Jednobrewy: alpha dostępna dla ludzi z zewnątrz była już jakoś w marcu chyba, ja gram od połowy kwietnia, odkąd weszła Brightwing.

@FlameVinci:

sama rozgrywka z HotS (z tego co widziałem) nie daje dużych możliwości proscenie


Jest ogromna różnica w poziomie gry prosów, a np. takiej osoby, jak ja, która mimo że gra w to od pół roku (ale stosunkowo niewiele - na tę chwilę ~900 gier, niestety pracuję) czuje się
  • Odpowiedz
@Jednobrewy: Dota oficjalnie nie jest grą typu MOBA, ale ARTS. LoL jest oficjalnie MOBĄ, a Hots jest MOBĄ 2.0

Hots nie będzie walczył z dotą, czy lolem, bo to są zupełnie inne poziomy trudności.
  • Odpowiedz