Wpis z mikrobloga

mam problem z akumulatorem w samochodzie. mianowicie nie odpalil ostatnio, wiec zadzwonilem do zlotą rączke zeby z prostownikiem przyjechal i podladowal. okazalo sie ze problemem jest spadek napiecia, bylo bodajze 9V zamiast 12V, juz nie pamietam dokladnie. z czego bierze sie ten spadek napiecia? czy to oznacza ze akumulator jest juz do wymiany? jestem laikiem w tym temacie wiec sie nie smiac prosze

#motoryzacja #samochody #akumulator
  • 29
@kon-jakub: teraz nie mam mozliwosci, ale wtedy jak przyjechal zlota raczka to po odpalenia samochodu napiecia wrocilo do prawidlowego 12V i od tego czasu niby odpala bez problemu. boje sie tylko zeby w pewnym momencie mi nie stanal na srodku drogi
@pilovsky: zrób tak jak radzi UlrikeM. Jak zaczniesz od wymiany akku to może się okazać, że jakaś nawigacja prąd kradnie, albo alternator padł. Najlepiej elektryk jakiś ludzki to Ci powie, czy można "coś" zregenerować, czy lepiej nowe kupić. Wróżbitami nie jesteśmy. Najlepiej na forum danej marki szukać porad
@garciavega: tak, napięcie w aku spadło tak, ze już nic nie było w stanie podtrzymać. Akumulator do wymiany. Sprawdź też napięcie ładowania tak jak zasugerowano to we wpisach wyżej bo pisałeś, że ładowanie 12V jak jest uruchomiony silnik, a to za mało. Do wymiany może być też alternator lub regulator napięcia na alternatorze.