Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: Wyklucza, sygnalizator ze strzałką zabrania zawracania. Tam są 2 pasy do skrętu w lewo i ktoś miał chyba wesołą koncepcję, żeby umożliwić z lewego zawracanie a z prawego tylko skręt w lewo, ale taki dobór sygnalizatorów chyba nie bardzo jest dozwolony.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ale "jak dla kodeksu drogowego" właśnie tak jest, jeżeli jest sygnalizator kierunkowy ze strzałką w lewo, to jest jednoznaczny z zakazem zawracania. Tylko taki jak po lewej dopuszcza zawracanie. O czym niektórzy nie wiedzą i na każdych takich światłach masa kierowców zawraca mając przepisy w dupie albo nie wiedząc :P
  • Odpowiedz
@rmikke: ... jeszcze czep się, że nie używam poprawnych symboli sygnalizatorów i kropki na końcu nie postawiłem.

@xSQr: bo tworzący miał na myśli to, żeby z lewego się dało zawracać, a z prawego nie. Ale coś nie wyszło ;)

@Felonious_Gru: Na każdym skrzyżowaniu z sygnalizatorem kierunkowym w lewo tak jest, bo przed nimi przeważnie nie ma zakazów zawracania.
  • Odpowiedz
@xSQr: raczej nie masz po co, za każdym razem jak pojawia się opinia policji w takiej kontrowersyjnej sytuacji to jest bardziej uchylaniem się od odpowiedzi niż rozwiązaniem problemu :P
  • Odpowiedz
jeszcze czep się, że nie używam poprawnych symboli sygnalizatorów i kropki na końcu nie postawiłem.


@Zbychoo: Na razie Ty się czepiasz, powołując się na nieistniejące przepisy.
  • Odpowiedz
@rmikke: nie mam czasu sprawdzać, z jakiego konkretnie rozporządzenia to wynika. Jeżeli napisałem coś niezgodnego z prawdą, to mi to udowodnij. Jeżeli nie i wszystko co masz do powiedzenia, to napisanie, że ustawa nie nazywa się już kodeks drogowy, to bardzo się cieszę, że wziąłeś udział w dyskusji, dużo tu wniosłeś.
  • Odpowiedz
nie mam czasu sprawdzać, z jakiego konkretnie rozporządzenia to wynika.


@Zbychoo: Czytaj: "Przedstawiam swojego widzimisia jako obowiązujący stan prawny".

Jeżeli napisałem coś niezgodnego z prawdą, to mi to udowodnij.


Ani mi się śni odrabiać za Ciebie pracę domową. Powołujesz się na przepisy - przytocz je.
  • Odpowiedz
@Zbychoo:

@rmikke: Nie istnieje coś takiego jak "Kodeks Drogowy", obecnie jest to Ustawa prawo o ruchu drogowym zaś znaki drogowe regulowane są przez:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI


z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych


(Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.) Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 170, poz. 1393

(i późniejsze zmiany).
  • Odpowiedz
@rmikke: Rozporządzenie

1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator kierunkowy S-3 dotyczą kierujących jadących w kierunkach wskazanych strzałką (strzałkami).


Cieszysz się teraz? Nie zamierzam każdego zdania, które powinno być oczywiste dla każdego kierowcy popierać paragrafami. Jesteś na 1 semestrze prawa, że się tak tego czepiasz?
  • Odpowiedz