Wpis z mikrobloga

@opteemus: latalem w Warszawie na starówce, na rynku w Krakowie i Poznaniu oraz paru innych miejscach w polsce. To jest pytanie standardowe zadane wielokrotnie w każdym z tych miejsc: "panie, a karabin / bombę to uniesie?".

Jeden pan mnie przekonywał ze powinienem do MON pójść z moim quadro. Powinni odkupić i produkować takie, a nie efy 16 i migi kupować... :)
@Czayen: Panie, a te śmigła to rzeczywiście włókno węglowe? Czy taka imitacja? Robiłeś według jakiś planów czy wszystko sam? Pochwal się specyfikacją koptera jak możesz. Im więcej detali tym lepiej! Silniki pakiety regulatory etc. Byłbym dozgonnie wdzięczny.
@juz_tu-bylem: Tak śmigła są z włókna węglowego.

Nigdy wcześniej nie zajmowałem się RC. Zacząłem wiec o czytania ton tutoriali na necie. Potem po trochę kupowałem części. Pierwszym FC (Flight Controller) było Arduino Nano z akcelerometrem i żyroskopem z Wii. (Projekt MultiWii ). W końcu jednak zdecydowałem się kupić gotowy FC na atmedze 2560 żeby mieć większe możliwości rozbudowy. Moja lista części to:

- Kontroler AIOP All In One Pro v1.1

-
@Czayen: Dziękuję za odpowiedź. Jakby człowiek miał więcej kasy i czasu to by już się za to zabrał. Chwilowo mam jeden projekt w totalnym rozgrzebaniu. Model w 90% skończony. A kopter musi poczekać na fundusze:) A tak zapytam, gimbal masz do tego go pro? Jakiś profesjonalny czy jak to wygląda?