Wpis z mikrobloga

@kamil1210: no jest, ale namnoży się tych formatów i technologia upadnie :/

może przesadziłem, ale lepiej by było, gdyby był jeden format wspierany przez twórców stron
  • Odpowiedz
@kamil1210: jaki krok do przodu ?! przecież format mp4 istnieje istnieje już 16 lat a html5 jest już od 2010 roku około ? totalny bullshit, jak będzie to działało za pomoca samego obiektu img to wtedy można mówić o kroku na przód a nie o video tj wklepuje sobie ![](gunwo.gfy czy to gifv) i mam normalne "zdjęcie" tylko ze animowane, bez zadnych jsow i innych gowien natywnie spierane przez przeglądarkę
  • Odpowiedz
@kamil1210: wiadomo ze lepsze ale nazywac krokiem naprzod cos co było normalnie dostepne 4 lata temu bo mozna takie cos osiagnac sobie tez skryptem js w 20 minut to przesada mocna
  • Odpowiedz
@Jurigag: to jest krok naprzód bo zmienia plik które lądują się długo na pliki które ładują się krótko. A że twórca strony będzie miał trochę więcej pracy do zrobienia to nic. Internet nie składa się tylko z twórców stron.

Poza tym skoro to takie proste to dlaczego nie zrobili tego wcześniej?
  • Odpowiedz
@kamil1210: ale kto miał zrobić ? kto ci zabraniał przekonwertować gifa na mp4 i wstawić jako obiekt mp4 ?! albo sobie skrypt w jsie/phpie który by konwertował plik w chmurze/lokalnie na mp4 i wstawiał jsem obiekt video zamiast obiektu div/img czy jakiego sobie zachcesz ?! lol, żaden krok naprzód to nie jest, jeśli będzie to normalnie za pomocą img src bez żadnego obiektu video i będzie to nadal OBIEKT GRAFICZNY
  • Odpowiedz
@Jurigag: widzę że źle się do tego zabierasz.

Krokiem jest to że zmiana formatu pliku jest bardzo prosta i przyjazna dla zwykłego użytkownika.

kto ci zabraniał przekonwertować gifa na mp4 i wstawić jako obiekt mp4 ?! albo sobie skrypt w jsie/phpie który by konwertował plik w chmurze/lokalnie na mp4 i wstawiał jsem obiekt video zamiast obiektu div/img czy jakiego sobie zachcesz
  • Odpowiedz
@kamil1210: nadal nie będzie to działało WSZĘDZIE, będzie wszędzie jak twórcy przeglądarek oraz programów graficznych wprowadzą ustandaryzowany format jakim jest .gif czy .jpeg i będzie to po prostu jako obiekt img
  • Odpowiedz
@kamil1210: ta a potem jakiś serwis z obrazkami wymysli swoj format o nazwie xyz i tyle, zrozum że to nie jest żaden format tylko zwykły plik mp4 i obiekt video, mogę ci zrobić to samo z formatem .xyz w jeden dzień, lol, gdyby był to ustandaryzowany format stworzony przy współpracy twórców przeglądarek i programów graficznych i wspierany natywnie to nie musiałby wymuszać na stronach wprowadzania tego sztucznego formatu ( ͡
  • Odpowiedz
@kamil1210: aktualnie zajmuję się webdevem i komputerami i studiuje informatykę więc niestety tak, zrozum że jest to zwykły plik .mp4 a nie żaden nowy format oczywiscie świetnie że wprowadzają takie coś ale lepiej jakby wprowadzili prawdziwy taki format albo wymusili na wszystkich przegądarkach wsparcie dla webp(normalny obiekt img) a nie takie coś
  • Odpowiedz
@Jurigag:

1 gdzie użyłem słowa format? Aha tam gdzie pisałem a zmianie z gif na inny format a nie o tworzeniu nowego zupełnie nowego formatu

2. jak nie widzisz że ten krok ułatwi wielu użytkownikom przeglądanie stron i umili wielu innym ładowanie gifów która zamiast ładować się 30 sekund to będą to robiły w 2 sekundy to nie wiem po co robisz strony.

3. strony w necie nie są po
  • Odpowiedz
@kamil1210: chodzi mi o to że nie jest to żaden wielki krok naprzód bo format mp4 jest dostepny od 1998 roku, a obiekty flashowe niewiele później chyba, a html5 od 2010 roku, to że jakaś strona z obrazkami to ogarnęła dopiero to nie jest żaden krok naprzód, krokiem naprzód będzie jak wszystkie przeglądarki natywnie będą to wspierać i niezależnie od strony będzie można wstawić sobie taki skompresowany plik nie korzystając
  • Odpowiedz