Wpis z mikrobloga

Opłaca się zakładać konto firmowe dla mikroprzedsiębiorstwa? Jeśli tak to co polecacie? Jak będzie coś sensownego to nawet kliknę refa xD

BTW co pierwsze - działalność czy konto? Wydaje mi się, że przy deklaracji muszę podać numer konta, a z drugiej strony to jak założę konto firmowe nie wypełniając jeszcze deklaracji? :O

#pracbaza #wlasnafirma #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@intruzzz: póki co wydaje mi się, że wystarczy konto prywatne. Chyba, że potrzebujesz konkretnych produktów bankowych to wtedy już potrzeba lepszego konta. Natomiast miej na uwadze, że konta firmowe na pewno będą droższe.
  • Odpowiedz
@intruzzz: nie wiem co to daje, sam nie założyłem konta, ale jeżeli chodzi o kolejność:

w ceidg-1 i vatach stratach itp podajesz swój prywatny, następnie po założeniu firmy zakładasz konto, i wysyłasz wszystkie te poprzednie deklaracje i podania edytując dane i zmieniając numer konta
  • Odpowiedz
@intruzzz: Działalność najpierw, konto zawsze możesz dodać potem przez epuap (dodać, bo wtedy podajesz dwa, prywatne i firmowe). Polecam w Deutsche Banku - całkowicie darmowe.
  • Odpowiedz
@antarct: @zuberek1990: no, ale to zawsze muszę podać prywatne (a co gorsze - ono zostaje w danych i w razie kontroli mogą w nie zerkać)?

epuap to zawsze będę mógł obsługiwać czy muszę wyrabiać elektroniczny podpis?
  • Odpowiedz
@intruzzz: powinieneś podać wszystkie swoje konta. Fajnie jest mieć przed rozpoczęciem działalności profil zaufany, który potwierdzisz w swojej gminie - z nim tylko VAT-R musiałem załatwić osobiście, reszta online.
  • Odpowiedz