Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa. Niedługo mija 6 tygodni od dnia, kiedy byłem na policji zgłosić oszustwo na allegro. Jak na razie nie dostałem żadnego zawiadomienia o wszczęciu śledztwa. Gdy minie 6 tygodni chcę złożyć zażalenie, tylko czy ktoś orientuje się jak ono powinno wyglądać? Złożyć je bezpośrednio do prokuratury czy lepiej listownie? Po zgłoszeniu i przesłuchaniu nie dostałem żadnego potwierdzenia, że ktoś spisał moje zeznania, jedynie "pouczenie o prawach i obowiązkach", to normalne?

#prawo #policja #oszustwo #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@adizj: Zanim zaczniesz pisać takie zażalenia przyjdź się tam i spytaj kto prowadzi sprawę i co ogólnie jest w temacie. Może ich to trochę zmobilizuje jak zobaczą że nie odpuszczasz. Jak zgłaszałes sprawę dales im wszystkie maile i potwierdzenia przelewu? Na ile cię oszukał? Mi kiedyś nie wyslal sprzętu za 4k ale udalo mi się odzyskać kasę.
  • Odpowiedz
@adizj: żeby złożyć zażalenie, to przydałoby jednak mieć co skarżyć. W ciągu 30 dni musi zostać wydane postanowienie o wszczęciu postępowania albo odmowie wszczęcia, no i o tym powinni Cię zawiadomić. Może zadzwoń do policaja, czy przypadkiem czegoś takiego nie wydał i czemu Cię nie zawiadomił. Inaczej może być ciężko się żalić. Jak już Ci doręczy, to 7 dni na nasmarowanie tego, listownie, czy osobiście - bez znaczenia.
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier: zamierzałem tak zrobić, tylko w najbliższym czasie raczej nie będzie mnie w miejscu zamieszkania, a tam złożyłem zawiadomienie. Poczekam jeszcze do końca tygodnia i pomyślę co dalej, ale chciałem się wcześniej zorientować w temacie.

Tak wszystko dostali, sprawa ogólnie wyglądała tak, że ktoś włamał się kolesiowi na konto allegro i e-mail, powystawiał aukcje, podmienił numer konta bankowego. Z tego co słyszałem od prawdziwego właściciela konta oprócz mnie oszukano jeszcze jakieś
  • Odpowiedz
@adizj: Jak nie wydadzą też powinni zawiadomić. Ale coś mi się wydaje ze maja na to 30 dni xD na allegro ma się chyba czas 3mc od zakończenia aukcji na dostarczenie tego pisma. Pamiętam ze ten koleś który mi wisiał kasę miał w opisie ze dlugi czeka się na przesyłkę, ludzie czekali po dwa miesiące zanim dostali sprzęt, bo z początku dostawali.
  • Odpowiedz