Wpis z mikrobloga

Wymyśliłem sobie półkę o kształcie mniej więcej takim jak na zdjęciu (wymiary 100 x 20 x 30 cm), tylko metalową (stal lub aluminum). Czy jakieś cięcie/gięcie jest w stanie zrealizować taki projekt, czy to nierealne?

Pierwotnie myślałem o litej blasze 5 mm, ale wyszło mi z obliczeń, że masa tego wyniesie ok. 30 kg, to trochę za dużo ;]

#blacharstwo #meble #pytaniedoeksperta
wiaderkoo - Wymyśliłem sobie półkę o kształcie mniej więcej takim jak na zdjęciu (wym...

źródło: comment_8LzVBL8AGbzUIn2JsPtaexIOT7qZi5Fs.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Nerax123: od biedy może być pusta, tylko kształt staje się wtedy dużo bardziej skomplikowany. Stąd moje pytanie - czy wykonalne? Bo papier to wszystko przyjmie... A z aluminium nawet bym wolał bo będzie lżejsze.
  • Odpowiedz
@wiaderkoo: A, nie doczytałem. Ale po co skoro malowane na bialo? Raz, ze waga, dwa cena, trzy - wykonanie. Prędzej znajdziesz stolarza chętnego to zrobić niż firmę robiącą w metalu. Raczej na pojedyncze rzeczy kręcą nosem, wiem z doświadczenia.
  • Odpowiedz
@UlrikeM: kolor na zdjęciu jest przypadkowy, chciałem tylko pokazać kształt. Zależy mi na gołej stali (a już w ogóle idealna byłaby stal satynowa). Możesz podać jakieś keywords do szukania kogoś, kto potrafiłby to z mdfu zrobić?
  • Odpowiedz