Wpis z mikrobloga

  • 0
@marianbaczal: OK. W takim razie napewno jest coś od czego mogę zacząć co mnie do niej przygotuje. Nawet jeśli to zajmie 10 lat. Chce rozpocząć proces, który pomoże mi ułożyć fundament pod dobre życie.

@Jam1911 Nie jestem w temacie :D jaśniej proszę.
  • Odpowiedz
@Kropa_aporK: Miejsce, w którym możesz siedzieć i nikt ci nie będzie przeszkadzał całkowicie wystarcza. Zresztą, w medytacji chodzi też o to, żeby w jakiś sposób wiązała się z życiem codziennym, dlatego budowanie jakichś sztucznych warunków absolutnej ciszy mija się z celem.
  • Odpowiedz
  • 0
@cytoblast: Mieszkam w bloku. Strasznie mnie irytuje tv ojca, który przebija się dźwiękiem. Dlatego miałem taki pomysł. Btw narazie zawieszam pomysł bo analizuje temat podany przez Mariana baczala. Nie wiem czy miał na myśli demony jako moje słabości itp czy demony demony.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jam1911: Dziękuję za konkretną odpowiedź. Brzmi to ciekawie :). Ja oczekiwałem możliwości odszukania źródeł swoich zachowań i nawyków itp. Myślisz, że da się to połączyć z tym o czym piszesz?
  • Odpowiedz
@Kropa_aporK: Tak, mówię to całkiem poważnie. Może się ze mnie śmiać cały wykop i pokazywać na mnie palcami, ale ja nie zmienię zdania. Poczytaj najpierw skąd się wzięła medytacja, do czego ona prowadzi, jaki są jej cele. Poczytaj o hinduizmie. Demony tkwią w Twoich słabościach. Naprawdę się o Ciebie boję. Nagranie jest długie, ale proszę Cię oglądnij: https://www.youtube.com/watch?v=nwuxVWT3M78
  • Odpowiedz
@Kropa_aporK: O a to jest niezwykle ciekawe. Możesz na przykład skupić się na jakiejś sytuacji w twoim życiu i głęboko oddychając pytać się pytaniem-kluczem: Dlaczego? Polecam przy tym wodę bo to męczy ale to dobry wysiłek.

Aha, no i przede wszystkim zainteresuj się behawioryzmem - nauką o zachowaniach. Na pewno, wyjdzie ci to na dobre.

  • Odpowiedz
  • 1
@Melisandre: Nie idzie uciąć nurtu religijnego i skupić się na wybranej części? Dopiero jutro bd mógł obejrzeć ale zrobię to. Ogólnie to dla mnie nie są żarty i zdaje sobie sprawę, że rzeczy o których mówisz istnieją.
  • Odpowiedz
  • 0
@Melisandre: Nie idzie uciąć nurtu religijnego i skupić się na wybranej części? Dopiero jutro bd mógł obejrzeć ale zrobię to. Ogólnie to dla mnie nie są żarty i zdaje sobie sprawę, że rzeczy o których mówisz istnieją.

@Jam1911: jestem teraz skołowany, oboje mówicie z sensem. Musze sobie dać czas na przemyślenie tego.
  • Odpowiedz
@Kropa_aporK: Cieszę się z Twojej odpowiedzi. Nie wiem czy da się odciąć, moim zdaniem nie, ale nie jestem jakimś znawcą tematu, więc nie chce się wypowiadać. Ja sama trzymam się zdania osób, które są mądrzejsze ode mnie w tej dziedzinie i przeszły o wiele więcej niż ja. Oglądnij sobie jutro, zdaj mi relację z Twoich refleksji, będę czekała :)
  • Odpowiedz