Wpis z mikrobloga

@dreamh00k: Przede wszystkim przygotuj się na rozczarowanie:) Filmy wcale nie wyglądają tak, jak są reklamowane. Trzęsie, trzęsie i jeszcze raz trzęsie - bez względu na to gdzie, jak i czym taką kamerkę zamontujesz. W dodatku, w życiu nie wrzucisz na takiego np. youtube'a filmu w jakości, w jakiej obejrzysz go u siebie na komputerze, czy telewizorze, no chyba że masz konto na warunkach specjalnych. Generalnie cała zabawa to nie kręcenie filmików,
@dreamh00k: To drugie:) Nie wiem czy widziałeś jakieś obrazki nagrane za pomocą takiej kamery w oryginale, ale jeśli nie, to naprawdę można osłupieć z wrażenia. Jak na tak małe gówienko ogólna jakość jest po prostu niewiarygodna. Dodatkowo - nie wiem czy jedna i druga ma Wi-Fi, moja ma - i jest to bardzo wygodna rzecz. Wszystko ustawia się przez aplikację w smartfonie.
@dziczku: Niestety za tą cenę ciężko o WiFi. :/

Myślę, że dam radę bez tego. Dalej mam dylemat, którą wybrać, są bardzo zbliżone. Ciągnie mnie do GoPro ze względu na markę, ale GoPro Hero nie ma wymiennej baterii, i nie wiem czy akcesoria nie są droższe. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dreamh00k: Akcesoria w przypadku GoPro to już w ogóle tragedia jeśli chodzi o ceny:) Dokupiłem dwa - jedną szeroką obejmę i drugi uchwyt na kask wentylowany... okazało się, że w przypadku roweru i tak najlepiej sprawdza się to, co było od razu w zestawie:) Nie próbowałem jeszcze na nartach, ale tu nie ma co kombinować - jeden uchwyt przykleję na kask, drugi (być może) do narty - obydwa są w zestawie.
@dziczku: Miałem zamiar dokupić w sumie tylko ten uchwyt teleskopowy, taki 1,2m około. I tak się zastanawiam, czy warto płacić dodatkowo za GoPro, kiedy CamOne jest prawie identyczna? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dreamh00k: @typowymirekakrobata: Podsumuję - jeśli koniecznie chcecie nabyć taką kamerkę, to nie przepłacajcie. Jeśli tania wersja wam się spodoba i ogarniecie jak w ogóle zrobić z tego film, który będziecie chcieli pokazać wszem i wobec, to za jakiś czas możecie rzucić się na full wypas, a tańszą używaną i tak da radę sprzedać.
@typowymirekakrobata: Większości trybów nagrywania i tak się nie używa - wbrew pozorom większa ilość klatek na sekundę powoduje, że wystarczy delikatnie zacieniony las i obraz przestaje być płynny (wszystko jest w zajebistym HD, ale po prostu widać różnicę). Zbyt szeroko to też źle - w takim trybie na filmie kompletnie nie widać prędkości/stromizny.

Wszelkie dodatkowe funkcje są albo średnio potrzebne, albo w ogóle zbędne, a teraz jeszcze dodali do GoPro ekranik