Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 8 29.09-5.10.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Mijający tydzień nie był obfity w wiele, ciekawych wydań. Udało mi się jednak znaleźć parę perełek.

10. Clean Bandit - Real Love (Original Radio Edit) || #house

Clean Bandit jak zwykle na swoim stałym, wysokim poziomie. Produkcja w stylu jego poprzednich wydań, zapewne niedługo pojawi się w wielu stacjach radiowych.

9. Deniz Koyu vs. twoloud - Goin Down (Original Mix) || #bigroom

Deniz Koyu w innym stylu niż zwykle. To zapewne "zasługa" Twoloud, którzy znani są z bigroom'ów. Nie jest to szczyt możliwości tych trzech panów, aczkolwiek drop zrobiony z pomysłem, dobrze buja.

8. Daloops - Is This Love (Extended Mix) || #house #futurehouse

Utwór niezbyt znanego producenta. Najbardziej w tym utworze podoba mi się operowaniem wokalem, do tego mamy ciekawą, housową melodie i otrzymujemy bardzo ciekawy i lajtowy utwór.

7. Swedish House Mafia - Greyhound (ak9 Bootleg) || #electrohouse #polskieedm

Bardzo fajny bootleg. Ak9 dodał do klasycznego utworu od SHM jeszcze więcej mocy i więcej electro wstawek. Nie różni się wiele od oryginału, ale warto posiadać utwór w kolekcji.

6. Brodka - Varsovie (Koe Remix) || #house #disco #polskieedm

Nie ukrywam, że oryginał Brodki bardzo lubię. Remix ten jest przyjemnym dopełnieniem oryginału. Przyjemny disco-house'owe brzmienie. Jedynym minusem jest to, że bardzo długo utwór się rozkręca.

5. Myon & Shane 54 - Summer of Love (Club Mix) #bigroomprogressivehouse

Mistrzowie progresywu ze swoim najnowszym utworem. Węgrzy w każdej swojej produkcji tworzą niepowtarzalny klimat, nie inaczej jest tym razem. Mimo, że już październik, to z tego utworu czuć lato i wakacje.

4. Ready For The Weekend ft Ayah Marar (Don Diablo Remix) || #house

Po raz kolejny Don Diablo pojawia się na mojej liście. Świetne operowanie wokalem, do tego ten energiczny housik i mamy kolejny utwór warty odnotowania. Remix jest oczywiście wg mnie lepszy od nijakiego oryginału. Wydanie od Spinnin.

3. Bob Marley - Sun Is Shining (Leon Bolier Remix) #bigroomprogressivehouse #progressivehouse

Uwielbiam utwory tego typu, z progresywnym dropem właśnie takiego rodzaju. Niektóre dźwięki przypominają mi świetne Center of The Universe od Axwella. Do tego nieśmiertelny wokal Marleya i mamy utwór na poziomie.

2. Steve Aoki & Afrojack feat. Bonnie McKee - Afroki (Album Mix) || #bigroomprogressivehouse

Jestem na prawdę zdziwiony. Nie wiedziałem, że tych panów w obecnych czasach stać na tak dobry utwór. Co prawda bardziej słychać Afrojacka, ale wydany został na najnowszym albumie Aokiego. Miły dla ucha wokal, do tego ten drop, taki trochę w stylu "Howl at the Moon", jednak wydaje mi się, że z większym polotem. Melodia jest na prawdę przyjemna i zapadająca w pamięci.

1. Galantis - Runaway (U & I) (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Seafoxy są niesamowici. Co utwór to hit, tak jest też i tym razem. Dobry wokal, operowanie nim też bardzo przyjemne, chociaż nie każdemu podpasuje taka "słodycz". Kolejny hit na miare "You" od tych panów, pewnie też będzie wiele razy remixowany.

Link do paczki

Oczywiście zapraszam do komentowania, no i plusujcie Mireczki.

#edm #tomorrowland #tomorrowland2014 #muzyka #muzykaelektroniczna #umf
  • 6
@Delus: Pierwszy raz widzę ten tag, chciałbym porównać, czy masz podobne gusta do moich więc zapytam o parę utworów. Jak ci się podobają takie nutki jak:

1. FTampa, Goldfish & Blink - Kismet

2. FTampa Feat. Shawnee Taylor - Let It Go (Dream Valley 2014 Anthem)

3. Sandro Silva & Arston - Symphony

4. MEM - Do It Like That

5. KSHMR & DallasK - Burn

I może jeszcze do tego
@miciek335:

1. Typowy bigroom z revelead, nic ciekawego,

2. To samo,

3. Tu już lepiej, słuchałem tego swego czasu, bardzo dużo dał tutaj Arston,

4. Bigroom + melbourne, padaka totalna, jestem na nie,

5. Dobry Bigroom, jeżeli już tworzyć w tym gatunku, to właśnie nuty tego typu,

6. Jedna z lepszych nut od Tiesto od długiego czasu, jest OK.