Wpis z mikrobloga

  • 14
#aliexpress #orienteering #biegnaorientacje

tldr; 

kupiłem spoko kompas; nie podoba mi się jak działa w niektórych przypadkach; gubię jedną część po 5m-cach; proszę majfrienda o sprzedaż części + trochę narzekam na produkt; majfriend wysyła mi klasę lepszy model i brakującą część za darmo.

Byłem na zawodach na orientację gdzie mój kompas kciukowy od chińczyka zawiódł mnie sromotnie. Gdzieś musiałem go uderzyć albo zahaczyć gałęzią i wypadł z obudowy. Na szczęście miałem drugi i zawody ukończyłem a tarcze kompasu ktoś znalazł i oddał na mecie (bez jednej części). Z zamiarem domówienia tej części oraz zdegustowany faktem że tarcza wypadła (a nie powinna) napisałem do kitajca 5 miesięcy po zakończonej pomyślnie transakcji. Zapytałem o część i wyraziłem swoją ogólną opinię o ich kompasie, który jest całkiem udany jeżeli chodzi o jakość, szybkość działania, ale jak dla mnie dyskwalifikującym czynnikiem jest gubienie kierunku w przypadku gdy kompas nie był prawie idealnie płasko - przeszkadzało mi to, ale się z tym pogodziłem.

Majfriend odpisał, że źle kupiłem bo akurat ten model jest do chodzenia (fakt - nie przyglądałem się bardziej jego ofercie), a dla ludzi takich jak ja są kompasy innego typu. Jednocześnie przeprosił że mój wypadł z obudowy i już wysyła mi za darmo najwyższy model jaki mają + dodatkowo brakującą część która się zgubiła jak tarcza wypadła. 

"Thanks for your message and sorry to know the problem.

1.  MA-42-F is not elite compass,  so it can not be used when running fast. it has to be used flatly.

2.  I think you are a elite.  I will send you elite compass free, its item no. is MA-43-F  , it can work well when running fast . its price is USD39, but I will give you free.   I believe you will like it.  :)   you can find its video in youtube by searching "KANPAS"

A na pytanie o brakującą sprężynkę:

"Hi,  I will send you a spring , but I  think you can get rid of the old one as it's not designed for elite.  :)   so ,I will send you a same compass showed in the vedio.  I hope you can win the race by using good quality  KANPAS compass."

I rób tu zakupy w polskich sklepach, gdzie jakby mi się coś stało podobnego usłyszałbym tylko: "produkt używany niezgodnie z przeznaczeniem" a za prawie nic nieznaczącą część musiałbym zapłacić 25% ceny nowego produktu.
  • 10
  • Odpowiedz
@jablo: Nieźle. Dbając o klienta wiedzą że klient będzie dbać o nich. Ja się tylko boję, że pewnego pięknego dnia rząd podłapie, że kupujemy więcej i taniej od chinoli i sprytnie ukręci nam ten precedens jakąś #!$%@?ą ustawą #!$%@?ącą VAT i/lub jakieś chore "koszta importu dóbr". By żyło się lepiej, #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tranc: ja tylko chcialem kupić mala pierdołe a ten od razu nowy za 39USD ;P nawet przeszło mi przez myśl że jak sprzedam komuś mój pierwszy co mi nie odpowiada to oddam mu cześć albo chociaż kupie coś innego żeby widział ze ma stałego klienta (chociaż ile można kupować kompasy :P - bo tylko to ma)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nazwa_uzytkownika: ja z całą pewnością będę polecał gościa znajomym biegacza, profesjonalne kompasy moscompass kosztują około 200zl a chińskiej marki przynajmniej połowę taniej. Zaznaczam "marki" bo jakieś noname za 1usd to zawsze będzie gówno
  • Odpowiedz