Wpis z mikrobloga

Zaczęło się. W związku z ostatnią nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami posiadacze prawa jazdy kat. B od co najmniej 3 lat mogą teraz ujeżdżać motocykle o pojemności skokowej silnika do 125 cm sześciennych.

Jechałem kilka dni temu z pracy, stoję na światłach a obok mnie przycupnęło dwóch motocyklistów.

Jeden na KTM-ie, dobrze ubrany, kask stosowny do sytuacji, bezpieczeństwo się zgadza.

Drugi natomiast... szkoda słów. Skatowana, przeszlifowana z boku CBR-ka 125. Kask do crossa i gogle, ale to nie było najgorsze.

Gościu zapieprzał na tym motorze w t-shircie, krótkich spodniach, w klapkach i skarpetach. Od razu pomyślałem, że albo wieloletni idiota, albo świeżo upieczony #januszejednosladow

Nie jestem zawistnym pola(cz)kiem, ale może gdyby się #!$%@?ł i starł wierzchnią warstwę cebuli ( ͡° ͜ʖ ͡°), to może poszedłby po rozum do głowy i ubrał chociaż dłuższe spodnie, nie mówiąc już o reszcie.

#gorzkiezale #motocykle #motocyklemnakatb #nietakiecoolstory
  • 6
@ShamelessPlug: na moto tylko pełny strój. Chłopak mojej siostry miał w kwietniu wypadek przy niezbyt dużej prędkości (ok 50-60 km/h). Miał kask, kurtkę, buty... I niestety jeansy. Efekt jest taki, że do tej pory lekko kuleje na lewą nogę (złamał m.in. Kość udową). Prawdopodobnie gdyby miał normalne, motocyklowe spodnie, wyszedł by z wypadku lekko poobijany