Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 7 22.09-28.09.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W tym wydaniu wyjątkowo brak typowych bigroomów (typu Bigfoot itp.).

10. Jewelz & Sparks - Phantom (Original Mix) || komercyjny #electrohouse

Produkcja niemieckiego duo pochodząca z EPki Reptile. Utwór, który z wcześniej wymienionego wydania podpadł mi bardziej. Porządny break, lekko mroczny drop zapoczątkowany słowami "Is somebody there?", które tylko potęgują wrażenie mroku. Prawdopodobnie najlepszy utwór po "Unless we forget" od tych panów.

9. Henry Fong & J-Trick - Scream (Original Mix) || #dutchhouse #melbourne

Utwór z pogranicza dutch house'u i melbourne bounce. Serwowany wielokrotnie przez Hardwella w jego setach. Słychać obu panów w produkcji, co nie jest zawsze takie oczywiste. Dobry break, chociaż wieje trochę Ummetem Ozcanem.

8. Dimitri Vangelis & Wyman - ID2 (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Najnowsza produkcja twórców Payback, wydana oczywiście w jednej z najlepszych obecnie wytwórni, czyli SIZE. ID2 co prawda nie jest tak dobra jak Payback, ale jest to nadal kawał porządnego progressivu. Obecnie serwowana m.in. przez Steve'a Angello w jego setach - co w sumie nie jest zaskakujące.

7. Hard Rock Sofa - Arms Around Me (Chocolate Puma Remix) || #electrohouse

Ci panowie są częstymi gośćmi na mojej liście. Najnowsza produkcja wydana została w Axtone, bardzo ciekawe acidowe dźwięki. W jednym z filmów promujących utwór Czekoladki pokazywali jak uzyskać taki efekt - czym zachwycili wiele osób. Porządne nuciwo.

6. Knife Party - Boss Mode (Original Mix) || #trap

Knife Party i wszystko jasne. Kawał porządnej roboty. Mimo, że nie słucham trapu, to tym utworem kupili mnie całkowicie.

5. Wiwek & Alvaro feat. MC Spyder - Boomshakatak (Original Mix) || #dutchhouse

Wiwek ty chory #!$%@? xD. Produkcja z najnowszej EP'ki. Co tu dużo mówić - pokręcona na maxa.

4. OneRepublic - I Lived (Arty Remix) || #bigroomprogressivehouse

Arty jest mistrzem, po raz kolejny pokazuje, że jego utwory są mega klimatyczne. Ten pan plasuje się w czołówce moich ulubionych producentów w tym roku.

3. Ispolins - Ispolins (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Dowód na to, że warto dawać szansę początkującym producentom. Utwór wydany w Protocol, czyli wytwórni Nicky Romero. Świetny break i drop, który jest przedłużeniem tego świetnego breaku - nie zobaczymy tu żadnej, durnej #!$%@?. I bardzo dobrze.

2. Maor Levi - Pick Up The Pieces (ft. Angela McCluskey) (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse z elementami #electro

No Żyd się popisał. Już wcześniej był producentem, na którego było warto zwrócić uwagę. Wydając takie utwory tylko potęguje zainteresowanie jego muzyką. Świetny wokal, drop trochę przypominający mi Invincible od Borgeous, no i mamy hit. Utwór ten możecie traktować jako numer 1 Ex aequo z:

1. Tom Swoon, Paris & Simo - Wait || #bigroomprogressivehouse #polskieedm

Po początkowej niechęci jednak się przekonałem do tej produkcji. Dorian Tomasiak odwalił kawał dobrej roboty, aczkolwiek to, że jest to numer 1 w tym tygodniu nie znaczy, że utwór ma same dobre strony. Wokal jest zbyt słodki. Do dobrych stron można zaliczyć pozytywny, energiczny drop, fortepianowe wstawki i chyba przede wszystkim to, że jest to utwór od naszego rodaka. Początkowo nie chciałem dodawać tego utworu do paczki, bo uważam, że należy wspierać tego pana, ale i tak kto by chciał, to by utwór w necie znalazł. Mimo to mam nadzieje, że wysoko wyląduje na beatporcie.

Link do paczki

Tradycyjnie zapraszam do komentowania.

#edm #tomorrowland #tomorrowland2014 #umf #muzykaelektroniczna #muzyka
  • 3
wydana oczywiście w jednej z najlepszych obecnie wytwórni, czyli SIZE


@Delus: W najlepszej, nie w jednej z najlepszych :P

Wokal jest zbyt słodki.


@Delus: Jak dla mnie trochę zbyt przefiltrowany jest tylko w drugim breaku. Oprócz tego utwór genialny, a Ghost zmiecie jeszcze bardziej :3