Wpis z mikrobloga

@anonim1133: podobno mniejsze zużycie gazy, twierdzą, że do 50%. A jest to możliwe, bo mają termostat przy palniku i po rozgrzaniu wyłącza się palnik, gdy temp spadnie - znowu się zapala. Łatwiej dbać o czystość niż w przypadku zwykłej kuchenki. Nie wiem jak wygląda cenowo indukcja a ich kuchenka, ale z tego co wiem to nawet na zwykłej jest taniej niż na indukcji.

Ogólnie wygląda na solidnie przemyślaną POLSKĄ konstrukcję.
  • Odpowiedz
@CKMasterDriver: 50% mniej gazu, ale w cenie się odbija :P

Faktycznie pewnie łatwiej ją umyć, ale jak nie dopilnujesz i coś Ci wykipi to pozalewa kuchnię.


Niby nie są złe, ale w sumie szału to ja nie widzę.
  • Odpowiedz
@anonim1133: wiesz, ja się zachwycam, bo nie kupuję na chwilę obecną, tam napisałem kilka rzeczy które po przemyśleniu z wad znalazłem. Pewnie przy dłuższej dyskusji znalazłbym więcej - upierdliwy jestem i lubię przewidzieć wszystkie możliwości ;)
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Miałem okazję korzystać zarówno z indukcyjnej kuchenki jak i typowej-gazowej. Robienie jedzenia na tej pierwszej sprawiało dosyć duże kłopoty przez regulacje temperatury. Jedzenie zupełnie inaczej smakowało niż przyrządzane na gazowej. Czy w przypadku waszych płyt gazowych taki problem występuje?
  • Odpowiedz
Często u mnie nie ma prądu, to też miałbym problem aby uruchomić taką kuchenkę


@CKMasterDriver: Mamy zasilacz rezerwowy na wypadek braku prądu

__

@Madex: Problemów z regulacją u nas nie ma - wygodny slider dotykowy. Czy jedzenie smakuje inaczej? Ciężko powiedzieć. Może dlatego, że kuchenka indukcyjna osiąga niższe temperatury potraw niż gazowa. My jesteśmy w stanie osiągnąć obie z nich
  • Odpowiedz
Keidy jakas reklama w TV?


@Drahearys: Nieprędko. Na taką reklamę musielibyśmy wydać chyba aktualny roczny obrót. Wbrew pozorom jesteśmy niewielką firmą. Dodatkowo prawie wszystko idzie na badania - niedługo zaskoczymy was czymś nowym :)
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Spoko, trochę sie zagalopowałem z tym pytaniem, bo zapomniałem ile to kosztuje, ale nie moge sie doczekać beki przed telewizorem jak zobacze SOLGAZ SOLGAZ PŁYTY GAZOWE BEZ PŁOMIENIAAAA SOLGAAAAZ, także powodzenia! ;)
  • Odpowiedz
@anonim1133: Ktos kiedys wyliczyl na wykopie, ze podgrzanie potrawy na kuchni indukcyjnej do pewnej temperatury kosztuje ponad 2 razy wiecej, niz to samo na zwyklej kuchence gazowej. Solgaz reklamuje, ze ich technologia pozwala na zaoszczedzenie do 50% gazu wiecej, niz tradycyjne kuchenki, czyli jest mozliwosc zaoszczedzenia do 3 razy wiecej, niz gotujac na indukcji.

Czyli jak ktos gotuje duzo, to 2-3 lata i wyzsza cena solgazu sie zwraca. A taka
  • Odpowiedz
@lasic01: dokładnie, kilku moich kolegów kupiło nowe mieszkania ostatnio i żaden nie ma gazu.

Mało tego, nawet w starych blokach przerabia się instalacje w ten sposób, że każdy do mieszkania ma doprowadzoną ciepłą wodę z elektrociepłowni zamiast gazowego piecyka, kolejnym krokiem jest rezygnacja z kuchenek gazowych :)
  • Odpowiedz
@Coolek: masz gdzies jakis link do tego porownania? obecnie mam kuchnie indukcyjna, wczesniej mialem gazowa. raczej nie zmienilbym tej indukcji na gaz. przede wszystkim czas nagrzewania jest duzo krotszy na indukcji. takze czekam na te wyliczenia.
  • Odpowiedz