Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery

Mireczki, czy 32GB dysk eMMC w urządzeniu hybrydowym, takim jak Asus T100, to wystarczająca pojemność, jeśli do szczęścia będę potrzebował Windowsa 8.1, Office'a 2013 i Google Chrome to mirkowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może ktoś miał ten model i jest w stanie powiedzieć czy jest wart swojej ceny?
  • 8
@kropek00: sam windows z 30 gb zajmie, a pewnie drugie tyle potrzebuje do prawidłowej pracy... gdybyś wybrał lepszy system to jak najbardziej starczy. Np do samego mirkowania to ChromeOS :>
@kropek00: Meh, do poważnych zastosowań i tak się TeXa używa, a do małych prac to i libreoffice starczy :P

jak tam wolisz, ale w sumie trochę przesadziłem - Win 8.1 wymaga wg oficjalnych danych:

Miejsce na dysku twardym: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)
Tak czy inaczej szkoda by mi było miejsca i spowolnienia takim systemem, pamiętaj że to ma procesor Atom i ile? 2gb? ram ... :P
@list86: dodam jeszcze, że korzystam sporo z OneDrive'a. Jakimś cudem udało mi się ściągnąć i zainstalować w Mint wpisując kilometry linijek w konsoli. I nie pobiera wszystkich plików. Nie, bo nie. To ja dziękuję za taką zabawę. Rak z kogo chyba z linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kropek00: niestety teraz nie moge Ci powiedziec, bo nie probowalem, uzywalem go tylko kilka razy. Ale jesli chcesz, to do poniedzialku sprawdze, jak wroce do domu
@camiT: ech, miałem zamiar jutro kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale i tak chyba kupię, bo tego typu lapek potrzebny mi tylko do internetu i Office'a, plus do tego kilku usług które ma tylko Microsoft :)

Dzięki za pomoc!