Wpis z mikrobloga

Trochę #nieprogramowanie, ale pytałem w tym tagu o tę akademię NSN, o której w ogóle dowiedziałem się z reklamy na wykopie, więc czuję się zobowiązany napisać kilka słów "dla potomnych".

Na początek pozwólcie mi usunąć 200 kg śmierdzącego trola w tym temacie :

Akademia NSN NIE JEST kierowana do osób, które nie mają pojęcia o programowaniu, a kończyły np. Fizykę. Można wpaść w błąd czytając ogłoszenie:

Mają minimum podstawową wiedzę w jednym z wymienionych poniżej obszarów:


programowanie,


testowanie,


telekomunikacja,


matematyka,


algorytmika,


fizyka


lub pokrewną i które interesują się programowaniem lub dopiero chcą się nim zająć.

Na wykładzie o C++ dostajesz 1,5 h pobieżnego "macania" 5 tematów z C++11, raczej kiepskiej jakości (mimo, że prowadzący bardzo sympatyczny). I później masz dzień na to, by zrozumieć cały materiał (ponad 50 slajdów kodu, gdzie są używane templates, wskaźniki, przekazywanie przez referencje, smart pointery itd.). I dla kogoś, kto nie używał dużo C++, a "kończył fizykę" to jest niemożliwe, by coś wynieść z tego ze zrozumieniem. Można pojechać czystą pamięciówką, w sumie skutecznie zaliczy się ten cały test, ale gdzie tu jest sens w takiej nauce?

Później w dzień "egzaminu" dostajesz dwa testy - jeden z C++11, który był poruszany na "wykładzie", a drugi to (uwaga) 50 podchwytliwych pytań o C++ :D (masz na to prawie 2 godziny, co jest czasami za mało dla ludzi, którzy znają C++).

Na sali są obecni ludzie, którzy programowali dość długo w C++, i myślę, że ten program jest skierowany głównie do nich, ale nie wiem z jakiej "paczki" nie mówi się o tym w ogłoszeniu - zmarnowano czas wielu osobom, a niektórzy przecież specjalnie brali urlopy by spróbować.

Za to jeśli ktoś napisał kilka dość rozbudowanych projektów w C++, to polecam spróbować, ale nastawcie się na marnowanie czasu - kiepski wykład, i jeszcze jedna śmieszna sprawa, po teście, jeśli jesteś zakwalifikowany, rozmowa z menedżerem :D, co jest kompletnie absurdalne w kontekście tego, że przecież wedle założeń cała sprawa w teorii nie jest kierowana do programistów.

tl;dr : Akademia NSN to chamska metoda korporacyjna polegająca na "rzuceniu makaronem o ścianę i sprawdzeniu, co się przylepi" kierowana do programistów, a nie do osób uczących się programowania.

#programowanie #nsn #pracbaza
  • 3