Wpis z mikrobloga

#6godzinsnu - Biphasic 6+20 (6 godzin pełnego snu + 20 minut "power nap") http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep#Claimed_sleep_patterns

Minęło 21 dni, 3 tygodnie :) Czuję się naprawdę dobrze, od rana przez cały dzień jestem gotowy do działania. Tak jak we wcześniejszych wpisach pod tym tagiem - widzę same korzyści i ten najważniejszy, zysk czasu :)

Skorygowałem nieco inteligentne budzenie w #sleepasandroid na 20 minut przed ustawioną 7:00, gdyż mam tendencje wstawać nieco przed czasem (6:51, 6:57, 6:49 itd.).

Z takich ciekawych i nurtujących rzeczy, jedynie dziwię się skąd te nagłe przebudzenia około 4 nad ranem. Nie może to być dźwięk, gdyż ostatnio śpię ze stoperami. Myślę, że ma to coś wspólnego ze spadającą temperaturą ciała. Na szczęście nie ma problemu by zasnąć ponownie :)
epigraf - #6godzinsnu - Biphasic 6+20 (6 godzin pełnego snu + 20 minut "power nap") h...

źródło: comment_8F7jvRuqtUfbNsu3RfYV6XuMQZJQFWLl.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@epigraf: ja śpię tylko te 6h i to z przerwami (mam dziecko:P), ale już jestem wymęczony nieźle i takie pytanko - o której chodzisz spać i o której drzemka? Dla mnie ideałem było by zasypianie o 24 i drzemka o 15:30 - łapię się w ten system?
  • Odpowiedz
@blaxy: Chodzę spać o 1 w nocy (kładę się 00:40 dając sobie te 20 minut na zaśnięcie). Chęć na drzemkę przychodzi około 16-17 i wtedy 20 minut (+20 min).

Jak najbardziej łapiesz się w system :)
  • Odpowiedz
@epigraf: No to było by super - no bo ja własnie chodzę spać 23:30-24:00 (bo już zmęczenie daje znać o sobie dosyć mocno) i wstaję o 5:50 - tyle że ja funkcjonuję cały dzień bez tych dodatkowych 20 min :)

W takim układzie wystarczy że dodam drzemkę i powinienem się czuć dużo lepiej :P

Jeszcze pytanko jak aplikacja działa - tzn. jeśli śpię z żoną i dzieckiem (jeśli jest chore tak
  • Odpowiedz
@blaxy: Pamiętaj tylko, że drzemka musi być krótka, 20 minut i nie więcej - od razu wstajesz, łatwo ulec pokusie aby pospać jeszcze dwie minutki (co u mnie kończyło się na 3h snu :P).

Z współlokatorami w łóżku jest ten problem, że SaA korzysta z akcelerometru i na podstawie ruchu ciała określa w jakiej fazie snu jesteś. Celem jest obudzić się w śnie płytkim i w takim próbuje Cię obudzić. Ruchy
  • Odpowiedz
@epigraf: na chwilę obecną wstaję zawsze punktualnie - więc tutaj z tym nie ma problemu. Pytanie tylko na ile to poprawi jakość mojego niewyspania ;)

Ok, dzięki za pomoc :)
  • Odpowiedz
@epigraf: Jak tam kolego idzie spanie?

Ja zacząłem ten system stosować we wtorem w zeszłym tygodniu - pierwsze dni było trochę ciężko - ogólne zmęczenie organizmu i do 8:30 ciężko mi było wrzucić mózg na obroty. W piątek i sobotę już lepiej. Dzisiaj przespałem się troszkę dłużej bo 7,5h ale myślę, że jeden dzień w tygodniu nie zaszkodzi. Czekam stale na ten stan o którym mówisz czyli gotowy do działania zaraz
  • Odpowiedz
@a_zycie_cpam_ostro: witaj Cumplu :)

Bardzo na wstępie zdradzę Ci, że doszło w moim życiu dużo stresu, także pokażę Ci jak to działa w ekstremalnych warunkach ;)

Cały czas, konsekwentnie, śpię 6h od 1 do 7 rano. Ale powiem Ci, że trzeba sobie pilnować drzemek. Akurat# biphasic jeszcze daje "luz" i możemy położyć się tak akurat po obiadku :P i to jest dużym plusem tej metody. Natomiast ta drzemka musi być, nawet
epigraf - @azyciecpam_ostro: witaj Cumplu :)

Bardzo na wstępie zdradzę Ci, że doszło...

źródło: comment_iWp0Wt2bWudsRYF7248hBXUcot2YYHpK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@epigraf:

Dziękówka za odpowiedź.

Ok będę starał się trzymać te 6h snu - teraz czasami daje sobie drzemkę na 10min albo nawet 2 jak nie czuje się za dobrze jeszcze - moze to jest przyczyna... A może po prostu musze się jeszcze przyzwyczaić bo powiem szczerze, że jestem sennolubny :)

Po przebudzeniu nie wykonuję żadnych ćwiczeń - spróbuję tak robić - czyli dzwoni budzik wstaje od razu 10s na dojście żółtka
  • Odpowiedz
@epigraf: siemano

dzisiaj dzień tragedia - do 11 walczyłęm żeby nie usnąć, później 11-15 w miare spoko - po 15 po posiłku dalej walka i to taka mocna, ledwo na nogach się trzymałem.. dopiero po drzemce o 17 doszedłem do siebie.

Nie wiem co mam zrobić... Nie wiem czy to przemęczenie czy może dlatego że jutro ma być halny...

Zastanawiam się nad dodaniem 1h do snu czyli zwiększenia 7h + 20min
  • Odpowiedz
@a_zycie_cpam_ostro: Siemasz :)

Wiesz, może akurat Twój rytm okołodobowy jest bardzo "konkretny". To dobra rzecz. Dlatego też z przestawieniem się masz tak ogromne problemy. Nie obraź się... może po prostu to do Ciebie nie pasuje?

Dodawanie czasu - pamiętaj, żeby dodawać wielokrotności 90 minut. 6h snu lub 7,5h snu lub 9h snu... pomocny jest http://sleepyti.me
  • Odpowiedz
@epigraf: Dzięki za odp w takim razie dzisiaj spróbuje 7,5h snu ustawiał budzik na 6:40 i 20mij tolerancji a SaA może będzie lepiej :) dam znać jak poszło. Btw odnośnie tego halnego -miałem dzisiaj mega płytki sen może to było powodem niewyspania takiego niewyspania hmm
  • Odpowiedz