Wpis z mikrobloga

@Pawloo: Istnieje chip który jest combo 74hc595 i uln2803 - tpic6c595, w TME nawet niedrogi

Zamierzamy z kolegą zrobić każdy Snake 16x16 px na tych układach.

Masz anody połączone bezpośrednio do wyjść rejestrów czy przez bipolary? Bo ja na matrycy 8x8 widzę niewielkie zmiany jasności w zależności od zawartości linii... Poza tym jak się bawić, to się bawić, matryce które kupiłem mają prąd ciągły 30 mA na LED-a (
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: w tym projekcie są dwa ULN2803, więc wg. mnie nie ma sensu kombinować i sprowadzać jakieś specjalistyczne układy (dla 16latka każda przesyłka jest na wagę złota ( ͡ ͜ʖ ͡) )

@ungaged: Odblokowane

@Qardius no i wołam cumpla z Atnela ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@MrDarkenRahl: Obsługa takiego wyświetlacza wygląda bardzo prosto, w jednym momencie świeci się jeden rząd, przełączają się one tutaj z częstotliwością bodajże 400Hz, czyli wykorzystywany jest efekt bezwładności oka, ot co, całe czary :)
  • Odpowiedz
@Pawloo: wiem wiem, zwykłe multipleksowanie, po prostu nie widziałem jak steruje się taką matrycą, czy każdym modułem osobno (i można bez zmiany softu dodać kolejne), czy całość jest odgórnie ustalona przez Ciebie i rozbudowa wymaga zmiany softu. Kiedyś widziałem własnie taki projekt, w którym każdy moduł miał swoją atmegę i można je było łączyć itp, a tekst przesyłało się serialem. Całkiem ładnie to wyglądało ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
@MrDarkenRahl:

Pisałem obsługę tych matryc od podstaw, więc w moim sofcie wystarczy zmienić na samym początku szerokość i wysokość matrycy w modułach, a reszta sama się robi, więc dodawanie kolejnych modułów jest proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do programowania, to aktualnie biegle programuje w C (AVR / XMEGA / STM32), C# (PC), JavaScript i PHP no i uczę się Javy na Androida. Pytanie tylko
  • Odpowiedz