Wpis z mikrobloga

Dałem pod kontrolę AI swoje wojska, żeby zobaczyć rezultaty i po dwóch latach udało się pokonać ZSSR. Teraz będę sam to robił. Tutaj potrzebuje porady w sprawie mechaniki gry, bo głupie rzeczy się dzieją. Japonia zaatakowała USA historycznie i Ameryka przyłączyła się do Kominternu zamiast do Aliantów (RPA, Kanada, Australia, coś jeszcze). Why? Dodatkowo po gorzkim pokoju reszta część ZSSR znalazła się w Osi. To normalne? Wychodzi na to, że USA jest w Kominternie, ZSSR i Wielka Brytania w Osi. Z Wyspami to chyba trochę popsułem, bo nastąpiła aneksja a potem uwolniłem jako puppet country. Powinienem chyba dać wargoal żeby "zwasalizować" i wtedy od razu byłoby tak. Nie straciliby wtedy całego wojska (floty przede wszystkim). Zgadza się?

#heartsofiron #hoi3 #bojowkaparadox #paradox #europauniversalis
Marpop - Dałem pod kontrolę AI swoje wojska, żeby zobaczyć rezultaty i po dwóch latac...

źródło: comment_qh6Z3Vfg5Kxc7QY7vGb5jAYriKirzRTn.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mrafo: resztą wiesz jak dać pod AI, tak?

wojsko robi się inaczej, ale nie polecam akurat tego robić; potrafi robić ładną linię frontu jak gracz nie ogarnie, ale robi bajzel ;)

musisz mieć drzewko dowodzenia i przy szczeblu który chcesz oddać pod kontrolę AI w panelu po lewej powinieneś mieć ikonkę AI; wtedy możesz wybrać cele które komputer będzie starał się zająć

nie pamiętam jak to wyglądało, ale powinieneś to znaleźć
  • Odpowiedz