Wpis z mikrobloga

#pc #komputery #grafika #skladaniekompow #cokupic

Mirki - może ktoś wyprostuje moje poszukiwania: potrzebuję kartę graficzną (lub płytę gł. z zintegrowaną kartą, czyli AMD APU czy coś od intela) ale:

- grafika ma mieć DWA (koniecznie!) wyjścia HDMI lub HDMI + DVI i na obu musi być możliwość wyświetlania >1920x1200(do komputera będą podłączone dwa monitory o rozdzielczości 2560x1200 każdy, mają HDMI i DVI-D dual link), i nie ma być to @24Hz ;)

- Jeśli ma to być osobna karta - to tylko chłodzona pasywnie. I rozmiar max ~210mm. Wydajność nieistotna, do pracy projektowo-biurowej

- jeśli płyta główna z APU - to trochę mniejszy matx lub micro-itx (będzie obudowa cooler master elite 110

wystarcza mi obecnie Amd apu A10 - ale on nie obsługuje podwójnego wyświetlania >fullHD, poza tym chcę zmienić pudło z full-ATX na tego malutkiego itxa (w sumie mieszczą się tam też mniejsze microATX płyty)
  • 8
@MrTofu: @Artysta89: Śmieszkujcie sobie, bo niby to nie problem, w zasadzie można by podejrzewać "powinno działać na wszystkim" - ale jak przychodzi do wyświetlania >1920x1080 / 1920x1200 - to nagle się okazuje, że wiele kart owszem, ale @24Hz (!), albo nawet 4K ale "via dual HDMI" - znaczy dwóch wyświetlaczy na raz się nie pogoni.
@plnk: ten saphire niby ok, ma DVI dual-link (super), ale na HDMI już nie wspiera >1920x1200, oraz przy dual-display (oraz triple, przy display port). Podejrzewam, że gpu ma użyte 3 wyjścia (linki), z czego dwa są do DVI zapięte z czego jeden odgałęziony na HDMI, jeden do displayport.