Wpis z mikrobloga

@Wypok_spoko: Może i to być dobra odpowiedź. fakt faktem dla pewnych czasów próbkowania istnieje pewien optymalny przedział biegunów obserwatora, kiedyś na studiach robiłem z tego projekt na studiach, jak chcesz poczytać to mogę Ci go podesłać na maila. Pisz na PW.
@staszko90: na pewno wiem, że obserwator musi być szybszy od układu, żeby nadążał za jego stanem. Gdzieś doczytałem, że maksymalna optymalna szybkość obserwatora to 10 razy większa od układu, ale żeby był optymalny to staramy się tak dobrać bieguny, żeby był 'tylko' 5 razy szybszy. Możesz to w jakiś sposób potwierdzić?

Jak będę używał tego w praktyce to chętnie przeczytam, póki co mam napięty terminarz i co innego do czytania. Ale
@Wypok_spoko: Patrze na ten mój projekcik i optymalne wartości były w przedziale ok 5-12 razy większe niż w układzie, ale to była analiza dla konkretnego przypadku. Powyżej 10-krotnego zwiększenie wchodzą problemy z czasem próbkowania - ale jak zaznaczam to są jedynie problemy w przypadku gdy czas próbkowania jest dobierany pod czas odpowiedzi układu. Jeśli mamy bardzo dużą częstotliwość próbkowania w relacji do czasu odpowiedzi układu to możemy robić obserwatory nawet z
staszko90 - @Wypok_spoko: Patrze na ten mój projekcik i optymalne wartości były w prz...

źródło: comment_NENhabmTstmBH7x77mldkvjmjHwFsI6a.jpg

Pobierz