Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 6 15.09-21.09.2014

Nie mogłem się zdecydować na top10, dlatego tym razem 15 najlepszych kawałków minionego tygodnia. Jest to wydanie dotychczas najbardziej różnorodne gatunkowo.

15. Dimitri Vegas & Like Mike Vs Tujamo & Felguk - Nova (Original Mix) || #dutchhouse

W tym utworze nie ma DV&LM - na szczęście. Tujamo odwalił kawał dobrej roboty - jednak produkcja ucierpiała na syndrom za późno wydanego kawałka i nie jest już taka świeża, jak kiedyś.

14. KSHMR - Leviathan (Original Mix) || #bigroom

Atom ver. 12412412.0. Co nie zmienia faktu, że utwór jest solidny, dobry break, drop też nie jest bardzo prosty. Pierwszy z utworów KSHMR na tej liście, ale nie ostatni.

13. Tritonal - Anchor (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Solidny kawałek od Tritonala, jednak osobiście jestem lekko zawiedziony, ponieważ tego producenta stać na o wiele więcej - wystarczy tylko przypomnieć "Now or Never" albo "Colors". Mimo to, słucha się przyjemnie tej produkcji, miły wokal, lekka melodia.

12. Husman - Paragon (Original Mix) || #electrohouse #electro

Utwór oddany za Free. Husman potrafi stworzyć solidny kawałek i tak jest tym razem. Produkcja czerpiąca zarówno z progressive house'u jak i z electro, z przewagą tego drugiego. Lubie utwory tego typu.

11. Jack Ü – Take Ü There (feat. Kiesza) (Original Mix) || #trap

Diplo + Skrillex + Kiesza i mamy taką o to produkcję. To tyle, nie siedzę w trapie xD

10. MERCER & SEBASTIEN BENETT - Therapy (Original Mix) || #dutchhouse

Mercer w sztosie. Kolejny dobry dutch od niego.

9. Otto Knows vs. Bebe Rexha - Can't Stop Drinking About You (Extended Edit) || #bigroomprogressivehouse

Otto Knows i wszystko jasne. Nie jest to jego najlepszy numer, ale ten miły wokal, melodia i niektóre wstawki robią z niego porządny utworek.

8. R3hab & Trevor Guthrie - SoundWave (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Ciapaty się tym razem postarał. Spora zasługa też Trevora Guthrie - jego wokal to ponad 50% w tym utworze. R3hab pierwszy raz od jakiegoś czasu wypuszcza coś, co nie jest asłuchalne.

7. Richard Grey feat. NERVO - Licence To Love (Original Mix) || #house

Utwór stworzony parę lat temu, co słychać. Dobry klimat, utwory z NERVO obecnie nie są tak dobre. Przyjemne housiwo, produkcja oddana za darmo.

6. Daddy's Groove feat. Teammate - Pulse (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Największe zaskoczenie tego tygodnia. Pasujący wokal, fajne skrzypcowe wstawki, przyjemny drop z "pukaniem", które wg mnie dodaje uroku całej tej produkcji.

5. KSHMR & DallasK - Burn (Original Mix) || #bigroom

Najnowsze wydanie Revealed. Porządny, energetyczny bigroom, z dobrym breakiem. Kolejna z dobrych produkcji KSHMR w ostatnim czasie (No Heroes, Burn, Leviathan)

4. The Voyagers ft. Haris - A Lot Like Love (Oliver Heldens Edit) || #futurehouse #house

Heldens ostatnio tworzy na potęgę. Nie zdarza się to często, aby każdy kolejny utwór jakiegoś producenta stał na tak zadowalającym poziomie, jak jego produkcje.

3. Astronaut - Earthsphere (VIP Mix) || #electro

Lżejsza wersja Eathsphere. Electro cudo, jeden z najlepszych elektryków tego roku jak dla mnie. W sumie nie jestem zdziwiony - ich utwory zawsze są na wysokim poziomie.

2. Hardwell & Joey Dale feat. Luciana - Arcadia (Psyko Punkz Remix) || #hardstyle #nustyle

No cóż, to musiało się to znaleźć. Mistrzowski remix tego utworu, o wiele lepszy od oryginału. Jeden z najlepszych Nustyli w tym roku.

1. Alesso - Heroes (We Could Be) ft Tove Lo || #bigroomprogressivehouse

Ostatnio wyszło na iTunes, jeden z lepszych utworów Alesso w karierze. Cudowny wręcz wokal, melodia Alesso i mamy hit. Już niedługo w większości stacji radiowych.

Link do paczki

Jak zwykle zapraszam do komentowania.

#muzyka #muzykaelektroniczna #edm #umf #tomorrowland #tomorrowland2014
  • 4
  • Odpowiedz
@Delus: Jak zawsze świetna robota i możesz liczyć na plusika z mojej strony :) Biorę się za odsłuch to czego mi sie nie udało wyłapać w tym tygodniu :).
  • Odpowiedz