Wpis z mikrobloga

@Zaff: Nie wiem czy zauwazylas ale u owczarkow australijskich ten "gen" zaganiania owiec jest tak silny ze biegajac z innymi psami (nie wiem czy mial okazje) robia im to samo co owcom - podgryzaja lekko w dupke XD
  • Odpowiedz
@fuurikuuri: Kilka dni temu miał pierwszy raz do czynienia z owcami, do tej pory nie wykazywał w ogóle instynktu pasterskiego, wobec czego z innymi psami bawił się zupełnie normalnie, bez żadnego podgryzania ;-). Nie wiem, jak to będzie wyglądało teraz, bo od tych kilku dni jeszcze nie miał okazji biegać z psami.
  • Odpowiedz
@Zaff: Ale ja mowie generalnie o rasie, nie musza widziec owiec zeby tak robic. Zwroc uwage, bo jesli psy sie mocno rozbiegaja i rozszaleja (szczegolnie z innymi wlochatymi psami) to tak smiesznie robia CAP w dupke za futro ;) Nie jest to czeste, ale jak sie mocno rozbawia to cos im sie w glowie przestawia XD

W taki sam sposob "kontrolowaly" owce.
  • Odpowiedz
@fuurikuuri: No tak, ale niektóre osobniki nawet nie widząc owiec mają dość mocne instynkty pasterskie, a inne dopóki się ich nie rozbudzi, to niemalże ich nie wykazują. I mój właśnie taki jest. Tak samo jak nigdy w życiu nie próbował zaganiania rowerów, biegaczy czy innych szybko poruszających się obiektów, jak robi np. większość border collie ;-). Do tego aussie zaganiając dość mocno pracują głosem (czego bordery nie robią w ogóle), a
  • Odpowiedz
@Zaff: smiesznie to zabrzmi ale widac ze moje bulldogi mialy caly czas gdzies w srodku zaciekawienie duzymi zwierzetami.

Za pierszym razem jak zobaczyly krowy to zero strachu - moja obawa to czy nie beda agresywne ze wzgledu na geny i historie rasy, ale one KOCHAJA wielkie zwierzaki, do koni czy krow to od razu ida, wachaja ciesza sie. I te zwierzaki tak samo. Mniejsze jakos nie wzbudzaja u nich uczuc. Ciekawie
  • Odpowiedz
@Zaff: nie dałbym się namówić na taki długi spacer!

@xSQr: co ma się nie spodobać? Połowa znajomych mówi do mnie Fafik. Taka ksywa. Trzeba z tym żyć. Fifi jednak lepszy :d Ale apropo Fafika. Mam dobre kontakty z psami. Psipadek?
  • Odpowiedz