Wpis z mikrobloga

@FunkyMonkey: zależy od stylu życia - może Ci wystarczać akademik za 400zł/mc i jeśli siedziesz całymi dniami przed kompem to na nic nie wydasz poza jedzeniem i piciem.
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: Komunikacja ok. 50zł/mc (jak się kupi bilet semestralny - najbardziej opłacalny), Obiad na mieście jesteś w stanie za 12-13zł zjeść, jak idziesz na miasto to piwo od 5zł w jakiś najtańszych pubach, w normalniejszych klubach koło 8-10zł
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: Pokój jednoosobowy 600-800, miejsce w pokoju 2,3-osobowym 350-500 zł + Bilet MPK 50 zł.

Co do jedzenia to zależy ile jesz i czy będziesz przywoził coś z domu. Jeśli to drugie to 250 zł wystarczy Ci spokojnie na miesiąc na jedzenie. Jeśli nie to musisz liczyć te 400-500 zł. Do tego imprezy, spotkania, kino, baseny i inne pierdoły to trzeba liczyć od 100 do 300 zł miesięcznie. Tutaj też
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: cieżko powiedzieć, ale policz, że koszt jednego obiadu to jest jakieś 5-7 jak robisz sam, 10 i wiecej jak kupny, dziennie butelka wody, chleb raz na 3-4 dni, coś do chleba i idzie kasa. Nie mówie o alko i innych przyjemnościach nawet. Ale jeśli masz 5-6 stówek na samo życie, to jest spokojnie, i kebsa sie zje po powrocie z klubu i można się napić czegoś w środku wcześniej.
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey Jeśli chodzi o koszty mieszkania, to wiadomo, że dużo zależy od lokalizacji. Najlepiej obczaj sobie gumtree, ale tak mniej więcej, to:

Miejsce w pokoju 2os. ~500 zł

Pokój własny ~700 - 800 zł (z rachunkami)
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: Wszystko zależy od tego jak chcesz żyć i jak się ustawisz. I nie wiem jakim sposobem można wydawać tak mało na jedzenie, mi się bardzo rzadko zdarzało zejść średnio poniżej 30 zł na dzień. Natomiast za mieszkanie w pewnym okresie nie płaciłem nic :p
  • Odpowiedz