Wpis z mikrobloga

@ffff: a co jest zlego w otwarciu za 4bb?

Wielkosc otwarcia nie jest jakas swieta regula, zalezy od wielkosci staka, stylu gry oponenta, czestosci 3-betów i 4-bet bluffów przeciwnika, planu na dalsze zagrania, itd.

Czasem otwarcie za 10xbb jest dobre, a za 2,5bb zle.

Tak samo jak z wielkoscia betow dalej: generalnie powinny byc dokladnie tak duze, jak duzo przeciwnik jest sklonny zaplacic: bez sensu zadowalac sie trzema blindami, skoro mozna
@dzikireks: to nie były żadne adjusty w stylu "mam rybę na blindach otworzę za więcej". imo otwieranie 4bb jako standard z każdej pozycji, nawet stealując gdzie samemu ma się jakieś 25bb w stacku to jest jakaś tragedia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ffff: ok, to zrobmy eksperyment myslowy:

mam za soba goscia, ktory notorycznie robi 3-bety kradnac blindy. Jego stak to 25bb. Nasz tez.

Jesli otworzymy za 2bb, to moze on sobie pozwolic na 6bb reraise, zas my nie mozemy sobie pozwolic na 4bet inny niz allin, wiec nie mamy w reku narzedzia pllegajacego na ewentualnym re-bluffie.

Teraz wyobraz sobie, ze w tej samej sytuacji otworyzmy za 8bb.

I co? No i to
@dzikireks: piszesz tak jakby nie można było blefować za cały stack albo grać light shove na 25bb stackach. takie otwarcie za no 3bb i 4bb ma według mnie dokładnie takie samo fold equity. no i nie mów, że grasz open 8bb i fold na ewentualny shove.
@ffff: jesli to jest calkowity zimny bluff, to oczywiscie, ze moge pozwolic sobie na spasowanie 4bb, gdy mam ich 25. Luzik.

Rowniez 8bb moge spasowac, i jeszcze sie wylizac z 17bb na stole o sredniej niewiele ponad 20bb.
@dzikireks: z dowsiadczenia rowniez wiem, ze duzo rzadziej ma sie do czynienia z 3betem light gdy ma to byc 3 bet allin, niz gdy jest to 3bet za 30% staka. Zwlaszcza we wczsnych pozycjach, gdy delikwent ma za soba kilka osob, ktore jeszcze nie zagraly.

Poza tym stol finalowy w mojej opinii to miejsce, gdzie powinno sie grac tak jak w sng, a nie w turnieju, wiec nie widze nic zlego
@dzikireks: poza tym wyobraz sobie, ze masz rozdanei z ktorym chcesz grac o calego staka, powiedzmy AA.

Masz te 25bb.

Jesli otworzysz za 4bb i zyszkasz jednego klienta, to pot bedzie 11bb i 21 bb za soba. Mozesz wiec pociagnac c-betem za 8bb i doprowadzasz do sytuacji, w ktorej na turnie mozesz byc spokojnie allin bez wzbudzania podejrzen.

Natomist gdy w tej samej sytuacji otworzysz za 2bb, to pot bedzie 7bb,