Nie spodziewałem się tylu plusów (ʘʘ), a więc kontynuujmy.

Przed sezonem ściągnąłem następujących piłkarzy: Alexey Yanushkevich (DP PŚ OŚ, kupiony za 600 tys. zł z Szachtiora Soligorsk, solidny, polecam)

Evgeniy Klopotskiy (Obiecujący 21 latek, do mnie ściągnięty na LO ale może grać też na środku. Polecam, właściwie przestałem tracić bramki lewą stroną. Kupiony za 525 tys. z Brześcia, czyli największego rywala mojego klubu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Alexandr Gutor (W tym przypadku rozpiera mnie duma :D 26 lat, Dinamo Mińsk, najlepszy bramkarz w lidze, kupiony za 1,1 mln zł kompletnie wypchnął z bramki Zhevnova, który mimo, że dobry tracił dużo głupich bramek. W 26 meczach stracił 17 bramek, miał 14 czystych kont. (òóˇ))

W marcu (czyli połowie sezonu) ściągnąłem jeszcze Sergeya Sosnovskiyego, ponieważ posypała mi się cała obrona. Miał wtedy 33 lata, 14 krotny reprezentant kraju. Fakt faktem jest to dobry obrońca, ale u mnie był rozwiązaniem awaryjnym.

Na sezon 2015 celem była walka o mistrzostwo, zwycięstwo Pucharze Białorusi (rozgrywanego w sezonie 2014, i kończącego się w sezonie 2015), oraz wygranie Superpucharu Białorusi.

Superpuchar Białorusi, czyli pierwszy mecz sezonu wygrałem 3-0 z Naftanem Nowopołock, czyli zaliczyłem dobry start w sezonie ( ͡º ͜ʖ͡º) Po tym meczu nadszedł ćwierćfinał Pucharu Białorusi z BATE Borysów. Porażka po bramce w 91 minucie zabolała tym bardziej, że wcześniej nie dostałem karnego, oraz moi piłkarze w tym meczu uderzyli z 3 razy w słupek czy poprzeczkę (,) (Teraz przynajmniej mogłem skupić się na innych celach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po 10 meczach miałem 7 zwycięstw 2 remisy oraz 1 porażkę, a także 2 miejsce. BATE odbiło się od dna i leciało wszystkich po kolei ( ja z nimi zremisowałem i przegrałem :P) a ja nie miałem większych szans na nawiązanie z nimi walki.

Kolejne 3 mecze to zwycięstwa 4-1, porażka 0-2 (najwyższa w sezonie) oraz remis...4-4.

Wtedy nadeszły kwalifikacje do LM. Pierwszy mecz z Malmo FF wygrałem u siebie 4-2, potem wygrana w lidze 3-1, oraz rewanż z Malmo na wyjeździe, który wygrałem spokojnie 0-3. I znów mecz ligowy wygrany tym razem 1-0, i pierwszy mecz 3 fazy ze... Spartą Pragą. 0-0 na wyjeździe, więc byłem dobrej myśli :D Znów przerwa na ligę, znów zwycięstwo 1-0, i znów LM, oraz przegrana 1-2 u siebie. LM nie dla Grodna (,)

Po tym meczu remis w lidze, zwycięstwo w PB z jakimiś przegrywami z Niższej Ligi, i zwycięstwo w lidze.

Baraż LE grałem z Club Brugge (pamiętacie boje śląska z nimi rok temu? :D) Nie łudziłem się zbytnio, bo na papierze byli tak z 2 razy lepsza niż moi piłkarze. W dodatku pierwszy mecz grali u siebie, a to zawsze jakaś przewaga :P

Wygrałem 2-0 po FANTASTYCZNYM meczu. To był jeden z lepszych meczów w tym klubie :D Gutor miał dzień konia :D Bronił wszystko co powinno wlecieć :D Bramki dla mnie padły trochę z przypadku, ale padły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście po tak genialnym meczu moi musieli zagrać najbardziej żenujący mecz w historii i przegrać 0-2 z Witebskiem

( ͡° ͜ʖ ͡°) w PB (Znów mogłem skupić się na innych celach xd)

W rewanżu z Club Brugge przegrałem 1-2 ale to nie było już istotne (choć jak zdobyli bramkę na 1-2 w 84 minucie to myślałem, że moi zjebią)

NIEMEN GRODNO W LE!!!

Największy sukces klubu w jego historii, to była już końcówka sezonu (zniknął podział bo liga została rozszerzona na 14 zespołów) i pozostało mi dokończyć ligę i fazę grupową LE.

Grupa LE:

Roma

Standard Liege

Maccabi Tel Awiw

Niemen Grodno

Pierwszy mecz grałem na wyjeździe ze Standard Liege, przegrałem go 1-2, ale moi mieli pecha (znów ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i nie dowieźli remisu.

Drugi mecz z Romą, zremisowałem u siebie 0-0, a miałem nawet okazje by wygrać :D

Kolejne 2 mecze z Maccabi Tel Awiw wygrałem kolejno 2-0 (u siebie) i 5-0 na wyjeździe.

Potem nadszedł mecz ze Standardem Liege, który wygrałem na spokojnie 2-0, i został mi mecz o wszystko z Romą. Musiałem wygrać lub zremisować, uratować mnie mogła też porażka Standardu Liege z Tel Awiwem. Niestety Standard Liege wygrał swój mecz, a ja przegrałem z Romą 2-4. Może gdyby nie strzelili bramki w 3 minucie mecz potoczyłby się inaczej. Ostatecznie tabela wyglądała tak:

1. Standard Liege - 12 pkt BZ: 8 BS: 5 RB: +3

2. AS Roma - 10 pkt BZ: 8 BS: 6 RB: +2

3. Niemen Grodno - 10 pkt BZ: 13 BS: 7 RB: +6

4. Maccabi Tel Awiw - 3 pkt BZ: 3 BS: 14 RB: -11

W czasie LE była również liga, w której do końca sezonu wygrałem każdy mecz, i zająłem 2 miejsce z 6 pkt straty do BATE Borysów.

Jeśli macie jakieś pytania (dotyczące gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to zapraszam do zadawania :D