Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać, nie rozumiem w jaki sposób ktoś rozlicza te rachunki wszystkie.. miesiąc temu dostałem rachunek za gaz z PGNiG na 40 zł za lipiec, gdy w tym czasie w mieszkaniu przebywały 3 osoby, a teraz w skrzynce znalazłem rachunek za sierpień, dwa razy wyższy, a w sierpniu w mieszkaniu byłem sam i to tylko przez 10 ostatnich dni miesiąca. O co tu #!$%@? chodzi?! o.0

#rachunki ##!$%@? #pgnig
  • 12
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: też tak kiedyś miałem - jeden z nich jest na podstawie odczytu PROGNOZOWANEGO, a drugi na podstawie RZECZYWISTEGO. inkasent sprawdza po prostu raz na dwa miechy. #!$%@?łem się kiedyś na to i zmieniłem taryfę i teraz sam im podaję stan ostatniego dnia miesiąca i jest git
  • Odpowiedz
@lennyface: dopiero gdzieś od tego roku kalendarzowego na własną rękę i samodzielnie zajmuję się rozliczaniem tych rachunków, więc nadpłaty jeszcze nie zdążyłem zauważyć. Nie rozumiem tylko jeszcze czemu rachunek za lipiec jest wystawiony na podstawie zużycia 9m3 gazu, a rachunek za sierpień uwzględnia 30m3 i 337kWh o.0 skąd to i czemu tak? :|

@analogowy_dzik: jeśli prawda co mówisz, to mogliby chociaż gdzieś zaznaczyć, który to ten prognozowany, a
  • Odpowiedz
@lennyface: @analogowy_dzik: ach, przynajmniej się wyjaśniło o co chodzi z kWh na rachunku. Dołączyli ulotkę informującą o proklienckiej zmianie sposobu informowania o zużyciu, co ma ułatwić porównania zużycia gazu np. ze zużyciem prądu. Nie wiem czy może to jakiś mieć wpływ na wysokość tego rachunku? :\ No ale chyba nie, skoro zużycie nawet w m3 jest trzykrotnie większe
  • Odpowiedz