Wpis z mikrobloga

ok, doczytałem. Właścicielem infrastruktury będzie wojewódźtwo (lubelskie w tym przypadku) a internet dostarczą prywaciarze.

A ci pewnie bedą dawać jakieś komunistyczne ograniczenia typu max 1 urzadzenie, pakiet plus max 2 urzadzenia, vip 3 urzadzenia (prawdziwa oferta). Zwłaszcza na wioskach gdzie będzie monopolista jakiś.
@hpiotrekh: U mnie w mieście rodzinnym 25 tys. mieszkańców prywatna firma kładła światłowody na osiedlu i je wpinali do przyłączy w blokach. Wcześniej wszystko szło przez lan. Po tej modernizacji prędkości internetu się zwiększyły i max chyba oferują 100 Mb/s firma teraz należy do Netii (internetia)
@hpiotrekh: Cenowo wychodzi całkiem ok, nawet taniej niż mam u siebie w mieście wojewódzkim w upc. Chociaż jest to troszkę bardziej awaryjne niż w upc, ale to pewnie przez to, że same bloki jadą już na starej instalacji lan. Tak czy inaczej jest dobrze.
@hpiotrekh: Jeśli to jest kładzione za unijne pieniądze to ja bym się bał, że na początku sprzedają po kosztach w stylu pół roku gratis po czym po okresie trwania projektu dojeb** po całości.