Wpis z mikrobloga

@erwit: Ciekawe kto się na ten temat wypowiadał... Bo opinie na temat Polaków są BARDZO zróżnicowane, także, nie uogólniałabym nigdy, że Niemcy Polaków nie lubią, bo mieszkam tu i studiuję i oprócz małych incydentów ( było ich może 2 albo 3) , żaden z Niemców jakoś się źle wobec mnie nie zachował. To już prędzej Polacy nie lubią Niemców. Wystarczy tylko posłuchać jak się duża liczba osób wypowiada na ich temat.
@erwit: Osnabruck, ekonomia. W ogóle dodam, że ludzie w Osnabrucku są mniej otwarci niż w innych miastach, na mojej uczelni prawdziwych obcokrajowców (na zasadzie jak ja, że wyjechali po szkole średniej) można ledwo zauważyć. A jednak nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego na uczelni.

@Endorfinek: Za co masz ich nie lubić?
@Endorfinek: No a jak mojemu dziadkowi, który był na przymusowych robotach pod Hamburgiem proponowali ziemię po wojnie, ciociom, które urodziły się w czasie wojny dano obywatelstwo Niemieckie i możliwość wyjazdu do Niemiec i lepszego życia (nikt się nie zgodził, ale po wojnie mieli by o wiele lepiej, niż w Polsce będąc podejrzewanym o szpiegostwo," bo wrócili " - kto ich prześladował? Polacy, nikt inny). To co, mam być zła na Niemców?