Wpis z mikrobloga

Jak ja się cieszę, że prawko zdążyłem zrobić na "starych" zasadach. Przecież to co odwalają ustawodawcy i urzędasy w głowie się nie mieści.

Jedno z "ukrytych" pytań na teorii:

Po znieczuleniu zęba, motocykl można prowadzić po upływie:

a. 2h

b. 3h

c. 5h

Odpowiedzi sam nie znam. Pewnie sami dentyści by się o to mogli spierać. Choć z punktu widzenia logiki należało by wybrać c) bo zawiera w sobie a i b. Tylko co to ma wspólnego z prawdziwym nauczaniem jazdy?

#prawojazdy #prawko #stomatologia ##!$%@? #ustawodawcatodebil #test #egzamin
  • 30
@Kacc: Ale chodziło chyba o to, że skoro po 2 godzinach można, to tym bardziej po 5.

Więc jeśli A jest prawidłowe to B i C też logicznie powinno być prawidłowe.
@Ayano: @TheGoto: No tak, bo takie ciężkie jest z odpowiedzi, gdzie masz opcje o proporcjach bodaj 3:4 i 2:3 wybrać na logikę 1:5, czyli długa i cienka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie trudne, tak uczyć się trzeba i pytanie takie straszne.

Nawet mi was nie żal.
@TheGoto: A mi internety mówią, że warianty odpowiedzi brzmią:

Minimalna długość dźwigni zmiany biegów wynosi:


a) 7cm

b) 10,2cm

c) 12,4cm

7cm wydaje się być nieco... krótką długością. Natomiast brytyjska miara długości, dłoń wynosi 10,16cm... Brzmi podobnie, co? :)
@SirSith: Hmm... Wszystko fajnie, możemy dyskutować. Na egzaminie 15s. wydaje się baaaardzo krótko. Stres robi jednak swoje. ;) Chociaż z jednej strony masz i tak rację. Szybkie i logiczne myślenie na drodze bardzo się przydaje.

Tylko jazda 'eLeczką szkółkową', egzaminem, a jazda na co dzień, to też trzy różne sprawy. ;)