Wpis z mikrobloga

W sumie nie było tak źle. Oczywiście, nie ma co porównywać do #pyrkon, no ale ten to teraz zrobił się masówką.


Na Baltikonie było dla mnie wszystkiego za mało. Za mało prelekcji lub kilka ciekawych w tym samym czasie (ale na to się nic nie poradzi bo dla każdego co innego jest ciekawego ;p). Za mało stoisk gdzie można by było coś kupić. Za mały budynek. Za mało przebranych ludzi.


Na plus to, że osoby przebrane miały taniej. Plusem również ciekawe prelekcje i zaproszenie Dema :3


Zdziwiona byłam, że dużo ludzi miało naprawdę dobrze zrobione cosplaye i aż miło się patrzyło :3 Dla mnie co prawda na konwencie było trochę za dużo mangi/anime, a za mało fantastyki, ale dało się wytrzymać.

Ogólnie organizatorzy moim zdaniem się postarali. Był to nienajwiększy konwent ale dobrze zorganizowany. Szkoda tylko, że kończył się w niedzielę o 15. Chyba trochę za wcześnie jak na takie imprezy.

Jeszcze może trochę o konkursie cosplayowym. Chyba dla nikogo nie było zdziwieniem, że pierwsze miejsce zajęła Shepard z Mass Effecta. Imo trochę słabo bo to jednak jest strój wycinany z szablonu i jedyne co trzeba zrobić to poświęcić masę czasu. To nie jest czyjś własny projekt. Po prostu gotowy szablon do wycięcia, jak w pierwszej klasie podstawówki kiedy robiło się figury geometryczne i sklejało na ocenę. Fakt, cosplay był estetyczny, ale ile można to samo? Ten strój jest na każdym konwencie i wykonany przez innych ludzi zawsze wygląda tak samo. Ten strój to po prostu taki pewniak na wygraną. Mass Effecta teraz tyle na konwentach ile Tomb Raiderów ;p Fajnie, że dziewczyna miała nieźle zrobioną broń i myślę, że tym też mogła dużo zyskać.

Drugie miejsce zajęła dziewczynka, która coś odtańcowała w niebieskich włosach. Był to cosplay Miku z vocaloid. Jej wygrana była tajemnicą chyba dla każdego. Strój uszyła i przerobiła najprawdopodobniej sama czym zapewne zyskała, ale imo nie był on estetyczny. Było o wiele więcej osób, które wyglądały lepiej, w tym młody chłopak przebrany za podniszczonego Iron Mana, który był niesamowicie zautomatyzowany. Niestety, nie zajął żadnego miejsca.

Trzecie miejsce i jak dla mnie chyba najlepsze to Harley Quinn. Chwilę miałam możliwość pogadania z odtwórczynią cosplayu i wiem, że wykonała go sama. Wyglądała naprawdę estetycznie, strój był dobrze wykonany choć jak sama mówiła chciałaby go jeszcze przerobić by był bardziej dopasowany do ciała. I co najważniejsze. Miała najpiękniejszą perukę ze wszystkich przebranych ludzi :3

tl;dr


Poglądowo jedna z galerii baltikonowych, która została podlinkowana na oficjalnym fanpejdżu na fb:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.866946056649092.1073741876.163957080281330&type=1

#baltikon #konwent #cosplay
  • 10
@Destr0: właśnie nie jestem pewna. Na Pyrkonie Shepardów było kilku różnych płci, z tego co słyszałam ta też była, ale ruda to chyba nie była ona.

Edit: Sprawdziłam szybko galerię pyrkonową i tak, to ta ruda ale w sumie rude była chyba dwie. Na zdjęciach są różne :D
@homo_superior: Miałem się wybrać, głównie dlatego, że moi koledzy prowadzili warsztaty kostiumowe na stoisku z narzędziami do cosplayu. Sam też chciałem trochę połazić w stroju Iron Mana. No, ale musiałem niestety siedzieć w pracy. Trzymam kciuki za Baltikon, fajne byłoby mieć duży konwent, na który nie trzeba jeździć 3 godziny.