Wpis z mikrobloga

Przyszło do mnie wezwanie od Straży Gminnej.

Fotoradar strzelił od tyłu zdjęcie, w momencie gdy przekroczyłem prędkość (64km/h zamiast 50km/h)

Cały psikus polega na tym, że zdjęcie jest z tyłu i sfotografowana tablica rejestracyjna jest kartonowa - nieoryginalna. Oczywiście też nie widać twarzy, więc proszą o wskazanie kierowcy.

Płacić czy nie płacić? Jeśli nie, to jaką linię obrony przyjąć?

#strazmiejska #kiciochpyta #prawo #mandat
  • 11
  • Odpowiedz
@wkladam_kij_w_mrowisko: przyznaj się, że jechałeś z podrobioną tablicą i przekroczyłeś prędkość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stażnicy miejscy be like best day ever ( ͜͡ʖ ͡€) ( ͜͡ʖ ͡€)

@sphinxxx: a kto mu udowodni, że to on jechał z podrabianą tablicą? Że to w ogóle był jego samochód?
  • Odpowiedz
@mudkipz: Nikt, jeśli ma ochotę przepychać się za 50zł i pkt karne to można próbować. Ale jeśli udowodnią, to dostanie 3 lata za składanie fałszywych zeznań.
  • Odpowiedz
@mudkipz: myślę o jakimś piśmie do nich w charakterze mniej więcej takim: 'zdjęcie wykonane przez fotoradar nie przedstawia tablicy rejestracyjnej którą posiadam w samochodzie, brak jest nalepek sygnalizacyjnych a krój czcionki jest nieustandaryzowany (załączone zdjęcie mojej aktualnej) - bez zajmowania stanowiska; jest szansa, że odpuszczą?
  • Odpowiedz
@wkladam_kij_w_mrowisko: Odpisałem, że podczas podróżowałem z kumplem i zmienialiśmy się podczas jazdy i nie wiem, kto w danym momencie prowadził, bo zdjęcie jest z tyłu. Poprosiłem jednocześnie o zdjęcie z przodu, żebym mógł się zidentyfikować.
  • Odpowiedz